تفاوت بین فولاد نورد سرد و نورد گرم چیست؟

فولاد عمدتا از آهن و کربن و همچنین مقادیر کمیاب از عناصر دیگر تشکیل شده است ، فلز آلیاژی است که در برنامه های تولید بی شماری استفاده می شود. اتومبیل ، هواپیما ، کشتی ، ساختمان ، ابزار و سایر موارد ساخته شده از آن را پیدا خواهید کرد. طبقه بندی های مختلفی از فولاد وجود دارد ،

پروفیل فولاد ضد زنگ

از جمله نورد گرم و نورد سرد. بنابراین ، تفاوت بین فولاد نورد سرد و نورد گرم چیست؟ تفاوت بین فولاد نورد سرد و نورد گرم چیست؟

سقف های فلزی پرطرفدار

 

فولاد نورد گرم توضیح داده شده است

فولاد نورد گرم فولادی است که با استفاده از گرمای شدید تولید می شود. اصطلاحات “فولاد نورد گرم” و “فولاد نورد سرد” به نوع خاصی از فولاد اشاره نمی کند. بلکه آنها به نحوه تولید فولاد اشاره دارند. با نورد گرم ، فولاد مذاب در دمای بسیار بالا تحت فشار قرار می گیرد ، به طور معمول از 1700 درجه فارنهایت می رسد یا از آن فراتر می رود.

محاسبه قیمت ورق A516

این مهم است زیرا فولاد تقریباً در دمای 750 درجه تا 1300 درجه فارنهایت مجدداً متبلور می شود و اجازه می دهد تا دوباره شکل بگیرد. پس از خنک شدن نورد گرم ، آماده استفاده (یا فروش) است.

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

فولاد نورد سرد توضیح داده شده است

فولاد نورد سرد هنوز هم در معرض همان درجه حرارت بالا قرار دارد که فولاد نورد گرم است و همچنین به همان روش تحت فشار قرار می گیرد. تفاوت این دو در این است که فولاد نورد سرد پس از اینکه نورد گرم شد ، مرحله پردازش دیگری را طی می کند. برای ساختن فولاد نورد سرد ، فولاد نورد گرم به آسیابی منتقل می شود که در آن در دمای اتاق سرد می شود.

آیا تولیدکنندگان دارویی باید از سبد و قفسه های استیل یا پلاستیکی استفاده کنند؟

و سپس با استفاده از غلتک دوباره فشار داده می شود. تفاوت بین فولاد نورد سرد و نورد گرم چیست؟

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

 

آمارها نشان می دهد که فولاد نورد سرد در حدود 20٪ قوی تر از نوع گرم آن است. در طی فرآیند نورد سرد ، فولاد فشرده می شود تا چگالی کمتری داشته باشد اما مقاومت کششی بالاتری داشته باشد. نتیجه نهایی فلز قوی تری است که برای کاربردهای با تنش بالا بهتر از فولاد نورد گرم است.

قیمت تیرآهن 18 در مشهد

فولاد نورد سرد همچنین شکل پذیرتر از فولاد نورد گرم است. به عبارت دیگر ، می تواند بدون استرس بیشتر تحت فشار بیشتری خم شود. با انعطاف پذیر بودن فولاد نورد سرد از فولاد نورد گرم ، تولیدکنندگان می توانند با سهولت بیشتری با آن کار کنند و شکل فلز را متناسب با نیازهای آنها دستکاری کنند. تفاوت بین فولاد نورد سرد و نورد گرم چیست؟

ساخت خانه شیروانی به سبک صنعتی فولادی

انتظار می رود قیمت فولاد نورد گرم کمتر از فولاد نورد سرد باشد. از آنجا که فولاد نورد سرد به مرحله دیگری در فرآیند تولید آن نیاز دارد ، شرکت ها باید از منابع بیشتری برای ساخت آن استفاده کنند. بنابراین ، آنها به طور کلی هزینه بیشتری برای فولاد نورد سرد دارند تا فولاد نورد گرم.

معرفی زیکارات و انواع آن

در نتیجه ، فولاد نورد گرم و نورد سرد از این نظر مشابه هستند که هر دو شامل یک روش تولید هستند که در آن فولاد در معرض دمای بالا قرار گرفته و سپس تحت فشار قرار می گیرد. با این وجود ، فقط فولاد نورد سرد تحت فشار قرار می گیرد و در دمای اتاق تحت فشار قرار می گیرد. در مقایسه با کل مراحل تولید فولاد این یک مرحله جزئی است ، اما باعث افزایش مقاومت فلز و همچنین شکل پذیری آن می شود. تفاوت بین فولاد نورد سرد و نورد گرم چیست؟

قیمت تیرآهن هاش در تهران


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ahanmode/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757