Case Hardening چیست

Case Hardening چیست

توانایی مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر تورفتگی دو ویژگی بسیار مهم انواع خاص فلزات است. سختی ، اندازه گیری این خصوصیات ، هنگام تصمیم گیری در انتخاب نوع فلز ، یک نکته اساسی است. Case Hardening چیستحتمالاً مهمترین ناحیه فلزی که باید سختی بهینه برای آن پیدا شود بیرونی ترین سطح آن است. این به این دلیل است که سطح آن بیشترین سایش و ضربه مستقیم است. برای اطمینان از مناسب بودن سختی بستر فلزی ، برخی از فلزات سختی سطح خود را از طریق روشی که تحت عنوان سخت شدن مورد تغییر می یابد تغییر داده اند. دیسک گندله سازی چیست

 Case Hardening چیست

اطمینان حاصل کنید که در حال دریافت ذوب داخلی و یا فلز سازگار DFARS هستید

سخت شدن کیس یک روش پردازش مواد است که برای افزایش سختی سطح بیرونی یک فلز استفاده می شود. سخت شدن مورد منجر به لایه ای بسیار نازک از فلز می شود که به ویژه از حجم بیشتری از فلز در زیر لایه سخت شده سخت تر است. سخت شدن کیس تقریباً همیشه نیاز به درجه حرارت بالا دارد. از طریق گرمایش ، سخت شدن می تواند با تغییر ساختار بلوری یک فلز یا اضافه کردن عناصر جدید به ترکیب سطح بیرونی یک فلز ایجاد شود. از آنجا که فرآیندهای سخت شدن باعث کاهش شکل پذیری و ماشین کاری می شوند ، سخت شدن کیس معمولاً پس از اتمام مراحل ساخت دیگر انجام می شود.

پروفیل های لیزری ذوب شده

چرا پرونده هاردن؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث سخت شدن مواد به جای تلاش برای سخت شدن یک جسم فلزی می شود. یکی از دلایل آن کارآیی است. برای گرم کردن خارجی ترین سطح یک فلز بر خلاف کل مقطع آن ، انرژی کمتری و زمان کمتری لازم است. این کارآیی ها می تواند موجب صرفه جویی در هزینه های کلان در کارهای تولیدی در مقیاس بزرگ شود. یکی دیگر از دلایلی که استفاده گسترده در سخت افزار مورد استفاده قرار می گیرد دلیل عملکرد آن است. Case Hardening چیست داشتن فلز با پوسته سخت بیرونی و فضای داخلی انعطاف پذیر تر می تواند سودمند باشد. نمونه ای از این موارد زمانی است که برای مقاومت در برابر سایش فلز مورد نیاز است ، اما هنوز هم می تواند بدون ایجاد شکستگی کاملاً شکننده بتواند ضربه را جذب کند.

6 دلیل استفاده از فولاد در ساخت و ساز

انواع روش های سخت شدن مورد

سخت شدن کیس از طریق چندین روش مختلف قابل انجام است. یکی از محبوب ترین روش ها برای فولادهای کربن بالاتر یا سایر فلزات قابل تصفیه با گرما از طریق گرم کردن و خاموش شدن است. گرمایش و خاموش شدن شامل استفاده از نوعی منبع حرارتی مانند کویلهای القایی یا شعله اکسی سوخت برای بدست آوردن سطح بیرونی یک استیل بالاتر از دمای محلی است که ساختار آن شروع به تغییر می کند ، معروف به دمای بحرانی آن (عموماً در جایی حدود 700 درجه سانتیگراد ) پس از اتمام این امر ، باید با قرار گرفتن در محل تماس با محیط خاموش ، سطح فولاد به سرعت خنک شود. این می تواند آب نمکی ، آب ، روغن یا هوا باشد. بسته به میزان خنک کننده مورد نیاز ، برای برنامه های مختلف از رسانه های مختلف استفاده خواهد شد. این خنک کننده سریع باعث می شود فولاد مارتنزیت تشکیل شود ، که یک ساختار بسیار سخت و مقاوم در برابر سایش است.

قیمت ورق فلزی بازار

روش سخت شدن مورد دیگر نیترید کردن است. Nitriding نام خود را از تشکیل نیتریدهایی که این فرآیند روی سطح یک فلز شکل می گیرد ، می گیرد. برای انجام فرایند نیتراسیون ، فلزات با دمای بالا گرم می شوند و در معرض آمونیاک یا سایر مواد حاوی نیتروژن قرار می گیرند. Case Hardening چیستدرجه حرارت بالا و قرار گرفتن در معرض نیتروژن باعث تشکیل نیتریدها می شود ، که طبیعتاً در برابر سایش بسیار سخت و مقاوم هستند. این فرآیند تنها در شرایطی کار می کند که عناصر روی فلز سخت شوند که می توانند نیتریدهایی مانند کروم و مولیبدن را تشکیل دهند. نیتریدن معمولاً به دمای کمتری نسبت به گرم کردن و خاموش شدن نیاز دارد و همچنین نیازی به فرآیند خاموش شدن ندارد و در نتیجه اعوجاج کمتری خواهد داشت.

قیمت ورق سیاه فولادی

کربن سازی شکل دیگری از سخت شدن کیس است که به طور گسترده برای بهبود خصوصیات مکانیکی یک بستر فولادی استفاده می شود. در حین کاربراسیون ، یک آلیاژ فولادی در دمای بالا گرم می شود و سپس در معرض مقادیر زیاد کربن روی سطح آن قرار می گیرد. منبع کربن خارجی بسته به نیاز برنامه می تواند یک گاز ، مایع یا جامد باشد. مقادیر بالای کربن خارجی سپس کاربیدهایی را با عناصر دیگر روی سطح فولاد تشکیل می دهد. Case Hardening چیستاین کاربیدها باعث افزایش سختی و مقاومت در برابر سایش می شوند. مشابه نیترید کردن ، نیازهای گرمایشی به طور کلی کمتر است ، به طور بالقوه باعث تحریف کمتری می شود. قیمت روز میلگرد و خرپا

قیمت تیرآهن 18 در مشهد

چه نوع فلزات قابل سخت شدن هستند؟

فلزاتی که سخت می شوند مورد استفاده قرار می گیرند ، به طور کلی محدود به مواد آهنی هستند ، اگرچه موارد خاصی مانند نیتریدن برخی از آلیاژهای تیتانیوم یا آلومینیوم وجود دارد. فلزات آهنی که معمولاً سخت می شوند عبارتند از:

قیمت تیرآهن هاش در تهران


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ahanmode/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757