تفاوت اصلی بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ

چه در مورد عناصر ساختاری و چه در زیبایی ساختمان ها صحبت کنید ، فولاد یکی از مهمترین نوآوری ها در دنیای مدرن است. قویتر و مقاوم در برابر اشکال مختلف تخریب نسبت به آهن ، فولاد به عنوان کاتالیزور برای همه چیز ، از استخوا ن های ساختمان های بلند مرتبه گرفته تا اجزای طراحی منحصر به فرد و چشم نواز ، عمل کرده است. تفاوت اصلی بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ

انواع فولاد برای ساخت و ساز

 

درک تفاوت بین انواع مختلف فولاد موجود می تواند به شما در انتخاب آگاهانه و مثبت ترین انتخاب ممکن کمک کند. بیایید مرور سریعی در مورد دقیقاً فولاد داشته باشیم تا بتوانیم زمینه را برای شناسایی تفاوتهای بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ فراهم کنیم.

 

جعل درک از فولاد

قیمت تیرآهن هاش در تهران

“فولاد آلیاژی است که از دو جز base اصلی تشکیل شده است: آهن و کربن.”

راهنمای مبتدی برای فرآیندهای ماشینکاری

فولاد آلیاژی است که از دو جز base اصلی تشکیل شده است: آهن و کربن. آلیاژ به سادگی ترکیبی از دو یا چند نوع فلزات پایه ، یا یک فلز پایه و یک عنصر است. آلیاژها می توانند در بسیاری از کاربردهای مختلف ، از بهبود مقاومت در برابر زنگ زدگی تا ساخت ابزارهای ضد جرقه ، فواید مهم و متنوعی را به همراه داشته باشند.

به طور خاص ، فولاد در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی بالقوه ، دارای تعدادی مزیت در دنیای ساخت و ساز است. این است:

مبانی دیوار پرده

با دوام

قوی

به راحتی بازیافت می شود

از کیفیت قابل پیش بینی بالا هنگام جعل و تکمیل به روش مناسب

با بسیاری از کاربردهای کاربردی و زیبایی ، فولاد قابل اعتماد و همه کاره است. فولاد معمولی را می توان در فرآیندهای مختلف ، از جمله دو مورد زیر ، بهبود بخشید. تفاوت اصلی بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ

 

سقف های فلزی پرطرفدار

 

ویژگی تعیین کننده فولاد گالوانیزه ، لایه روی آن است که یک لایه محافظ در برابر ترکیب رطوبت و اکسیژن تشکیل می دهد که در غیر این صورت می تواند باعث ایجاد زنگ زدگی بر روی فلز زیرین شود. زنگ به آرامی اما مطمئناً فولاد را از بین می برد ، از یکپارچگی آن می کاهد و در نهایت مسائل ایمنی ایجاد می کند خواه این فولاد در یک کاربرد کاملاً کاربردی استفاده شود یا بخشی از یک نمای جذاب ، سفارشی یا عناصر طراحی دیگر باشد.

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

گالوانیزه ، فولاد معمولی یا فلز دیگری مانند آهن را می گیرد و یک پوشش روی اضافه می کند. این فرایند ، که می تواند به چند روش مختلف انجام شود ، به افزایش قابلیت انعطاف پذیری کمک می کند و اجازه می دهد تا انواع مختلفی از فولاد و آهن به راحتی گالوانیزه شوند. فرآیند گالوانیزه گرم شدن ، پوشش قوی و نسبتاً ضخیمی را برای قطعات بزرگ فولاد با استفاده از روی ذوب شده فراهم می کند. در عین حال ، گالوانیزه سازی انتشار حرارتی برای قطعات کوچکتر فلز ، به ویژه آنهایی که طراحی پیچیده تری دارند ، معمول است. هم گالوانیزه غوطه وری و هم گالوانیزه نفوذ حرارتی کاربردهای قدرتمندی دارند. تفاوت اصلی بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ

 

قیمت ورق فلزی بازار

به طور کلی ، فولاد گالوانیزه قیمت کمتری نسبت به فولاد ضد زنگ دارد. همچنین در حالی که قدرت زیادی را حفظ می کنید ، دستکاری آسان تر است اما به اندازه فولاد ضد زنگ قوی نیست.

 

یکی از به یاد ماندنی ترین عناصر فولاد گالوانیزه از لحاظ بصری ، ظاهر متغیر آن است. بسته به مشخصات فرآیند ، فولاد گالوانیزه می تواند یک پایان ثابت یا یکپارچه داشته باشد و ظاهر منحصر به فردی ایجاد کند.

آشنایی با کلیسای فولادی

در حالی که فرایند گالوانیزه به محافظت در برابر زنگ زدگی کمک می کند و مقاومت در برابر خوردگی را ایجاد می کند ، لازم به ذکر است که سرانجام از بین می رود ، به ویژه در معرض اسیدیته بالا یا آب نمک. این امر به ویژه در نزدیکی اقیانوس ها و سایر اجسام آب دریا و همچنین مناطقی که با باران اسیدی مواجه هستند بسیار مهم است.

 

فولاد ضد زنگ

“فولاد ضد زنگ دارای سیستم دفاعی داخلی در برابر زنگ زدگی و خوردگی است.”

 

فولاد ضد زنگ آلیاژی است که از آهن ، کربن و کروم ساخته شده است و گاهی اوقات عناصر دیگری مانند مولیبدن ، مقاومت قابل توجهی در برابر خوردگی دارند. فولاد ضد زنگ به جای اینکه در لایه محافظ غوطه ور یا پوشش داده شود ، همانطور که فولاد گالوانیزه است ، از این دفاع در برابر آسیب وارد شده به آن برخوردار است. تفاوت اصلی بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ

 

اتمام فلز با پوشش های پودری

انواع مختلفی از فولاد ضد زنگ موجود است که هرکدام دارای ترکیبات مختلف و در نتیجه مقاومت در برابر اشکال مختلف خوردگی و آسیب هستند. این برای کاربردهای صنعتی در مواردی که اجزای سازنده فولاد ضد زنگ ممکن است در معرض تماس مداوم با مواد شیمیایی سوزاننده یا دمای بالا قرار بگیرند و همچنین در کارهای طراحی که آلیاژ بتواند به طور مداوم در معرض آب نمک یا محیط اسیدی قرار گیرد ، مفید است.

 

فرآیند تولید ، فولاد ضد زنگ را به گزینه گرانتری نسبت به فولاد گالوانیزه تبدیل می کند. با این حال ، فولاد ضد زنگ به طور کلی قوی تر از نوع گالوانیزه آن است.

 

فولاد ضد زنگ همچنین می تواند به روش های مختلفی به اتمام برسد ، از نظر ظاهر نهایی ، درجه سفارشی سازی بالایی را فراهم می کند. این انعطاف پذیری زیبایی به ویژه برای نماها و عناصر طراحی مشابه از اهمیت بیشتری برخوردار است که با ارائه قلاب بصری به یادماندنی یا منحصر به فرد ، ایستادن در مقابل جمعیت را در اولویت قرار می دهد. تفاوت اصلی بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ

 

 

آیا فولاد ضد زنگ با فولاد گالوانیزه سازگار است؟

به این معنا که از این دو نوع فولاد می توان به طور فرضی برای استفاده کرد

بله ، اجزای سازه یک ساختار واحد هستند. فولاد ضد زنگ نوعی سازگاری با فولاد گالوانیزه دارد. اما تماس مستقیم بین این فلزات در صورت تحقق شرایط مناسب مانند مقادیر بالای نمک و رطوبت ، می تواند منجر به خوردگی پیشرفته شود. در این شرایط ، باید از یک ماده غیر فلزی استفاده شود تا از تماس دو نوع فولاد جلوگیری شود.

فولادهای زنگ نزن آستنیتی

کدام نوع فولاد را برای پروژه خود انتخاب کنید؟

یک قانون قابل اجرا و جهانی وجود ندارد که تعیین کند کدام نوع فولاد برای پروژه خاص شما مناسب است. درک تفاوت های بین فولاد ضد زنگ و گالوانیزه می تواند کمک زیادی به شما در تصمیم گیری مهم کند.

 

فولاد گالوانیزه از فرآیند اتمام کارایی منحصر به فردی را ارائه می دهد و می تواند چندین دهه قبل از زنگ زدگی یا سایش قابل توجه در بسیاری از محیط ها انجام دهد. با این حال ، فولاد ضد زنگ با همان ضعف های خاص ناشی از آب نمک و محیط های اسیدی روبرو نیست و برخی از انواع این آلیاژ را می توان به گونه ای مهندسی کرد که این نگرانی ها را برطرف کند. در ترکیب با بسیاری از روشهای تکمیل فولاد ضد زنگ ، نگرانی های زیبایی و عملی زیادی وجود دارد که توسط این آلیاژ برطرف می شود.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روشهای مختلف استفاده از فولاد ضد زنگ در پروژه بعدی خود ، امروز با کارشناسان Locker در تماس باشید. تفاوت اصلی بین فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ

 


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ahanmode/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757