قمیت ناودانی و انواع آن

تمامی صنایع از جمله ساختمان سازی و صنایع ساخت ماشین آلات مختلف برای ساخت محصولات خود و بنا کردن ساختمان‌ها نیاز به مواد خام اولیه دارند. در گذشته مواد اولیه صنایع خام و در شکل‌های ابتدایی بودند و همچنین از تکنولوژی ساخت ساده‌تری برای آن‌ها استفاده می‌شد اما اکنون به دلیل پیشرفت علم مهندسی و اینکه نیاز به مواد خام در متریال‌های مشخص و اشکال مشخص در بازار مصرف به وجود آمده است تولید کنندگان مواد خام صنایع نیز محصولات خود را در اشکال و اندازه‌های معین ارائه می‌کنند و یکی از این اشکال پرکاربرد قیمت ناودانی در آهن رسان است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

ناودانی چیست

یکی از مواد مصرفی فلزی صنایع ساختمان و ماشین سازی ناودانی است و در واقع به پروفیل فولادی با سطح مقطع به شکل U انگلیسی گفته می‌شود این محصول در دسته بندی پروفیل‌ها در دسته پروفیل‌های باز قرار می‌گیرد. متناسب با نیاز هر یک از بخش‌ها و صنایع مختلف به پروفیل با مقاومت و خصوصیات فیزیکی متفاوت این محصول در سه شکل مختلف تولید می‌شود. در روش اول آن را با استفاده از پرس تولید می‌کنند در روش دوم آن را به‌صورت فابریک نورد سرد تولید می‌کنند و در نوع سوم آن این پروفیل پرکاربرد را با استفاده از روشن فابریک نورد گرم تولید می‌کنند. به تناسب هر یک از روش‌های تولید مقاومت و انعطاف ‌پذیری مسئولین نیز در رده‌های متفاوتی است و این موجب می‌شود تا در کارهای مختلف بهترین عملکرد را بتوانند از خود نشان دهد.

قیمت ناودانی

در روش اول ورقه فولاد را با قرار دادن روی رول فرمینگ و اعمال فشار پرس دستگاه به شکل مورد نظر در می‌آورند و در این حالت طبیعتا ضخامت ورقه فولاد کمتر است و باید از آن در کاربردهای انعطاف‌پذیرتر مانند صنایع ساختمان و برخی از صنایع ماشین سازی استفاده کرد. در روش دوم در همان خط تولید فولاد با استفاده از تکنیک نورد سرد فولاد را در همان خط تولید به شکل مورد نظر در می‌آورند و به این صورت موجب می‌شود تا در قسمت‌های خمیدگی فولاد از ضخامت بیشتر برخوردار باشد بافت فولاد مقاوم‌تر و یکپارچه‌تر باشد. در روش سوم نیز به صورت فابریک این پروفیل با استفاده از تکنیک نورد گرم به صورت فابریک از خط تولید به شکل پروفیل آماده از خط تولید خارج می‌شود. از این محصول در بخش‌های مختلف صنایع و در ساخت ماشین آلات، سازه‌های دریایی، چارچوب‌های فلزی و … استفاده می‌کنند.

ناودانی ساده و مشبک

می‌توان گفت که ناودانی ساده رایج‌ترین نوع این محصول است که در ارتفاع ۳۰ میلی‌متر تا ۴۰۰ میلی‌متر تولید می‌شود که در واقع این محصول با استفاده از ورق گرم تولید شده و در ابعاد ۸ تا ۱۶ در بازار ایران موجود است که مناسب با کاربردهای مختلف می‌توانید انواع اندازه‌های آن را تهیه کنید.

نوع مشبک این محصول نیز کاربردهای بسیار فراوان و متنوعی دارند و در مرحله ساخت با استفاده از روش نورد گرم ساخته می‌شود که جدایی از کاربردهایی که در طراحی دکوراسیون محیط‌های مختلف دارد در بخش ساختمان سازی و ساخت سازه‌های فولادی ساختمان و مصارف بسیار متنوع دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که این محصول نیز استانداردهای بین‌المللی خاص خود را دارد و استاندارد اروپائی DIN-1026 یا UPN و UNP، استاندارد مقاوم به خوردگی DIN EN ISO 12944-3 استاندارد فرانسه NF A 45-255 از مهم‌ترین و اصلی‌ترین استانداردهای مربوط به ناودانی به شمار می‌روند.

ناودانی اروپایی در آهن رسان

در اینجا منظور محصولی است که تحت استاندارد DIN-1026 یا UPE و UPN قرار دارد و شاخص‌ترین نشانه این نوع محصول وزن بالای آن به اثبات انواع دیگر است. از این محصول به صورت جفتی در ساخت سازه‌های مانند خرپا و انواع ستون‌ها استفاده می‌شود و به صورت تکی از این محصول و ساخت تیرها و سازه‌های مانند بادبند استفاده می‌شود. در برخی موارد استانداردهای مختلف موجب می‌شوند شکل محصول نیز کمی متفاوت‌تر از یکدیگر باشد و به عنوان مثال این محصول با استاندارد UPE نوع C نام‌گذاری می‌شود دارای بال‌های موازی است در صورتی که محصول نام‌گذاری شده با استاندارد UPN نوع U دارای بال‌هایی به شکل مخروط است که باعث تفاوت ظاهری چشمگیری در این دو نمونه می‌شود.

به‌طورکلی از محصول با استاندارد UNP به صورت جفت و قوطی در ساخت ستون و خرپا استفاده شده و همچنین به صورت تکی در ساخت بادبند و تیر آهن‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. سطح مقطع محصول با استاندارد UNP طبق استاندارد اروپائی DIN-1026 و از سایز ۳۰ تا ۴۰۰ تولید و عرضه می‌شوند. به صورت استاندارد این اندازه‌ها در یک جدول مدون جای داده می‌شوند که شما می‌توانید با مراجعه به آن سایزهای مختلف این محصول با اشکال بال مختلف را به راحتی مشاهده کنید و مسیر مورد نظر خود را از بین آن‌ها انتخاب کنید. این اندازه‌گیری‌ها برای سطح مقطع بال‌های داخلی شیب‌دار در اندازه‌های ۱۵*۳۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر در جدول استاندارد جای می‌گیرند و همچنین برای محصولات با سطح مقطع دارای بال‌های غیر شیب‌دار به موازات یکدیگر ۸۰ تا ۳۰۰ میلی‌متر و در گرید ۸۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر تولید می‌شود.

قیمت ناودانی

ناودانی آلومینیومی

این محصول طبق استانداردهای آمریکایی تولید می‌شود و در واقع در دسته محصولات ۶۰۰۰ قرار دارد که از نظر استانداردهای مقاومت در برابر خوردگی و حرارت از سطح بالایی برخوردارند و کیفیت بسیار قابل قبولی دارند و در عین حال وزن بسیار پایینی دارند که می‌تواند بسیار مهم باشد و همچنین قابلیت جوش‌پذیری دارند و می‌توان آن‌ها را به یکدیگر جوش داد. مقاومت بالای محصولات در برابر فشار و خورندگی و همچنین مجاورت مداوم با رطوبت موجب شده که از آن در ساخت کفی تریلی و کامیون، یا قالب‌های فلزی، ساختمان سازی، ساخت درب و پنجره و مصارف دکوراسیون متنوع استفاده شود.

قیمت ناودانی ۸ در سایت آهن رسان قیمت ناودانی شیروانی در کنار جدول وزن ناودانی ، قیمت نبشی ۴، قیمت نبش و ناودانی، قیمت آهن ساختمان سازی، قیمت آهن آلات در بندرعباس، قیمت نبشی ۳ در مشهد، سایت آهن رسان به عنوان تامین کننده وزن ناودانی شکفته ، قیمت ناودانی سنگین، قیمت ناودانی اصفهان،  قیمت ناودانی سنگین، قیمت آهن، خصوصیات مهم در کنار نمایش  نمودار قیمت آهن آلات ، قیمت آهن کیلویی ، در این نوشته در کنار معرفی می توانید لیست قیمت آهن در مشهد ، شرکت آهن رسان  و قیمت آهن اصفهان و قیمت قوطی آهن و قیمت ناودانی 4 و همچنین نمودار قیمت ناودانی 200 ، کاربردهای مهم در مورد  قیمت ناودانی گالوانیزه سایت www.ahanresan.ir با توجه به نحوه محاسبه  وزن ناودانی شکفته در کنار اعلام قیمت ناودانی شیروانی و قیمت ناودانی سبک ، خصوصیات محصولات فولادی خاص در مورد قیمت ناودانی 4، قیمت ناودانی اصفهان، آیا می دانید آهن رسان در مورد  قیمت ناودانی مشهد، کارخانه های تولید کننده و  قیمت ناودانی 10 سبک، سبک ترین فلز و قیمت ناودانی شیروانی، قیمت ناودانی 200 ، قیمت ناودانی 4، کاربردهای قیمت نبشی شماره ۸، ویژگی های مهم قیمت لحظه ای آهن و میلگرد ، خصوصیات رایج در آهن رسان در مورد بازرگانی آهن و فولاد ، قیمت ناودانی اهواز ، قیمت ناودانی 16 اصفهان، خصوصیات بارز در قیمت ناودانی سنگین کارخانه های فولاد  قیمت ناودانی 6، قیمت ناودانی 10 سبک

ابعاد این محصول از ۸*۸ تا ۱۰۰*۱۰۰ میلی‌متر متغیر است و همچنین نوعی از ناودانی نیز که در نمای ساختمان یا سیمان‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورت خام و رنگی در ابعاد ۲۰*۲۰ و ۲۵*۲۵ موجود است. این محصول در ساخت مخزن‌هایی که مربوط به سردخانه‌ها هستند نیز کاربرد دارد و می‌توان فضای خالی بین آن را با مواد عایق حرارت پر کرد.