بررسی قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

ورق ST52 آهن رسان از دسته ورقه‌های سیاه فولادی است تفاوت‌هایی در ویژگی فنی با انواع دیگر دارد معمولاً ورق‌های سیاه و ساختمانی که با نام st شروع می شوند دارای ویژگی های مشترک و نزدیک به هم زیادی دارند و در کاربرد های ساختمانی و ساخت و سازها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند در این میان ورق ST52 به خاطر ویژگی های بسیار خوبی که دارد به عنوان ماده اولیه صنایع مادر شناخته شده است میزان کربن در ورق های ساختمانی که از st33 گرفته تا ST52 ادامه پیدا می‌کند از کم به زیاد افزایش می‌یابد بنابراین میزان کربن در ورق ST52 بیشتر از انواع دیگر ورق های ساختمانی است همین موضوع باعث شده تا میزان سختی این ورق نیز بالاتر باشد و انعطاف پذیری آن نسبت به دیگر انواع کمتر باشد. همچنین باید گفت که قیمت ورق ST52 نیز بر اساس ویژگی‌هایی که دارد با انواع دیگر متفاوت است.

انواع ورق فولادی در بازار

دو دسته مهم ورق فولادی در بازار پیدا می شود.

به آن دسته از ورق های فولادی که برای ساخت شان از فرایند نورد کاری گرم استفاده می‌شود ورق گرم یا ورق گرم نورد نیز می گویند و به آن دسته از ورق های فولادی که برای تولید آن‌ها از فرایند نوردکاری سرد استفاده می‌شود ورق سرد یا سرد نورد می گویند.ورق سیاه ورق آتشخوار ورق مخزنی ورق دریایی ورق اسید شویی ورق آجدار ورق هاردوکس و ضد سایش و امثال این‌ها ورق گرم به شمار می رود.

قیمت ورق st52

ورق ST52 نوعی ورق گرم است. برای ساخت این ورق شمش های فولادی تختال اسلب و مواد اولیه فولاد را درون کوره گرم کرده و در دمای بالا آن را با غلتک کاری به شکل ورق تبدیل می کنند ورق در طول عرض و ضخامت و ابعاد مورد نظر استاندارد تولید می‌شود معمولاً ورق به دو صورت شیت یا رول در بازار وجود دارد به ورق هایی که ابعاد و ضخامت استاندارد برش خورده می شوند و از خط تولید خارج می گردد ورق برش خورده یا فابریک یا شیت یا پلیت می گویند این ورق ها معمولاً در همین اندازه های استاندارد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند ابعاد استاندارد معمولاً به صورت ۱۰۰۰ در ۲۰۰۰ میلی‌متر دو هزار در شش هزار میلی متر یا ۱۵۰۰ در ۶۰۰۰ میلی متر تولید می شوند. ورق فولادی ST52 در ضخامت های پایین هم به صورت برش خورده و هم به صورت رول یا کویل وارد بازار می‌شود ورق‌های رول در عرض های استاندارد تولید می شوند تا مصرف کننده به دلخواه و با استفاده از ابزارهای برشکاری مخصوص ورق خود را برش بزند که به آن ورق برشی نیز گفته می شود.

خصوصیات مهم ST52

احتمالاً سؤال می کنید که چرا نام این ورق را ورق سیاه گذاشته‌اند ورقه گرم پس از خروج از خط تولید معمولاً دارای ظاهری کثیف روغنی پوست شده که در و مات است دلیل این موضوع فشار دما گرما غلتک کاری و اکسید شدن ورق تحت عملیات نورد گرم می‌باشد به همین دلیل به آن ورق سیاه می گویند اما تمام ورق‌های گرم ورق سیاه نامیده نمی شود زیرا نوع فولاد مصرفی در ساخت انواع ورق متفاوت است و هر نوع فولاد ویژگی های متفاوتی دارد. در صنعت به ورق فولادی ساخته شده از فولاد ST37 و ST52 که به روش نورد کاری گرم انجام شده باشد ورقه سیاه می گویند. البته ورق سیاه نام اصلی ورق ST37 می باشد که یک نوع ورق ساختمانی محسوب می شود اما به خاطر کاربرد بالای ورق ST52 در ساختمان سازی و ویژگی های خوب آن برای کاربردهای صنعتی و همچنین شباهت زیاد آن به ورق ST37 نام آن را نیز ورق سیاه صنعتی یا ورق ST52 می‌نامند.

اما ورق ST52 چه ویژگی هایی دارد؟ عناصر سازنده ترکیب شیمیایی آن تعیین کننده ویژگی های ورق هستند این عناصر شامل 0.045% فسفر و گوگرد،0.55% سیلیسیوم،0.24% کربن و 1.6% منگنز می باشد.

حالا می خواهیم خصوصیاتی که هریک از این عناصر به فولاد و ورق می‌دهند را توضیح دهیم.

فسفر باعث ایجاد قابلیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام در حالت گرم در فولاد می شود. گوگرد باعث افزایش قابلیت ماشینکاری در فولاد می شود اما تأثیری بر استحکام کششی ندارد. سیلیسیوم عنصر مهمی برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد است. منگنه باعث افزایش سختی، سختی پذیری نقطه تسلیم و استحکام نهایی فولاد می‌شود؛ و کربن نیز هر چه کمتر باشد قابلیت جوشکاری و ماشینکاری نیز افزایش می‌یابد.تمام این عناصر منجر می‌شوند به چگالی ۸ گرم بر سانتی متر مکعب، ضریب الاستیسیته ۲۱۰، دمای تمپرینگ و سخت شدن ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتیگراد، دمای فورجینگ ۸۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد و میزان درصد ازدیاد طول شکست ۲۲ در ورق ST52.

قیمت ورق st52

کاربردهای ورق سیاه صنعتی

همانطور که گفته شد این ورق فولادی در دسته ورق‌های ساختمانی به کار می رود و از آن برای تمان سازی سازه های فولادی عمرانی صنعتی مثل پل و غیره استفاده می شود از ST52 برای ساخت ریل پروژه‌های سازهای دیوارهای دستگاه های صنعتی در اثر بیل بازوی بیل مکانیکی تجهیزات موبایل استفاده در قطعات ماشین و غیره نیز استفاده می‌شود.می‌دانید که قیمت ورق ST52 در بازار بر اساس وزن آن محاسبه می شود از آنجا که وزن ورق ST52 بسیار نزدیک به ورق ST37 است به همین دلیل قیمت این دو ورق بسیار نزدیک به هم می باشد اما معمولاً ورق ST52 به خاطر داشتن استحکام و مقاومت بالا تر در پروژه های صنعتی و ساختمان هایی که وزن آن‌ها کمتر باشد مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت ورق st52

فروش ورق st52 در اصفهان سایت آهن رسان ، قیمت ورق st37، ورق st52 کاویان، قیمت ورق st52 وارداتی، قیمت ورق st37، در آهن رسان انواع محصولات و مقاطع فولادی و فلزی مشخصات ورق st52؛ ورق st52 چیست، قیمت ورق st37 اصفهان، قیمت میلگرد st52، سایت www.ahanresan.ir یکی از مراجع قیمت گذاری ورق st52 چیست، خصوصیات کامل در مورد  فروش ورق st52 در اصفهان، قیمت ورق گیلان قطعات، در آهن رسان برای دیدن انواع  ورق st52 کاویان، در کنار قیمت ورق st52 اکسین اهواز ، آهن رسان با در نظر گرفتن  خصوصیات ورق st52 3، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، قیمت ورق کاویان، قیمت ورق a516، قیمت ورق آهن، قیمت ورق گیلان قطعات، قیمت ورق st52 اکسین اهواز شرکت ahanresan تامین کننده انواع ورق st52 3 و ورق st52 چیست در مورد قیمت ورق کاویان محصولات فولادی و فلزی

خرید ورق ST52 نرخ کف بازار در آهن رسان

ورق فولادی ST52 در ایران توسط چند کارخانه مهم همچون فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز ساخته می شود لازم است بدانید برخی از انواع این ورق و استانداردهای خاصی از آن که در داخل کشور تولید نمی‌شود از طریق واردات از کشورهایی مثل ژاپن کره چین روسیه و آلمان وارد می شود. شما می‌توانید برای خرید ورق st۵۲ به نرخ کارخانه و قیمت کف بازار با ما تماس بگیرید تا کارشناسان فروش بهترین قیمت های بازار ورق سیاه ST52 را به شما معرفی کند. همان طور که می دانید قیمت ورق ST52 در آهن رسان به عوامل مختلفی همچون وزن آن استاندارد کارخانه سازنده ابعاد ضخامت شرایط منطقه از نظر سیاسی و اتفاقات سیاسی مهم جهانی میزان قیمت نفت دلار سکه طلا قیمت مواد اولیه حامل های انرژی هزینه حمل و نقل میزان تقاضا در بازار و بسیاری از موارد دیگر وابسته است.