راهنمای خرید و تعیین قیمت ورق

قیمت ورق

ورق آهن چیست ورق سیاه چگونه ساخته می شود و آیا به رنگ سیاه است. برای خرید ورق فولادی باید به کجا مراجعه کنیم. قیمت ورق st37 در بازار آهن چگونه محاسبه می شود و بسیاری از سؤالات مشابه که ممکن است شما و خوانندگان دیگر این مطلب داشته باشید. به تمام این سؤالات در ادامه پاسخ خواهیم دارد با ما همراه باشید.

انواع ورق فولادی

در بازار آهن آلات ورق فولادی در انواع مختلف وجود دارد که نیاز صنایع مختلف را تأمین می کند. در یک دسته بندی کلی می توان انواع ورق را بر اساس گستره کاربردشان به دو گروه ورق سبک و سنگین تقسیم کرد. ورق سبک در کاربردهای سبک و نوع سنگین آن نیز در کاربردهای سنگین و بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. البته این دو دسته را به نام ورق های ساختمانی و صنعتی نیز می شناسند؛ اما اگر بخواهیم بر اساس روش و فرایند ساخت ورق‌های فولادی را دسته بندی کنیم، دو نوع ورق گرم و سرد وجود دارد. برای خرید ورق در انواع مختلف می توانید به آهن فروشان معتبر تهران و شهرستان مراجعه کنید. قیمت ورق در سایت‌های معتبر قابل مشاهده است. انواع ورق شامل ورق st37، ورق st52، ورق a516، ورق a283، ورق ck45، ورق آتشخوار، ورق اسیدشویی و غیره.

قیمت ورق

ورق گرم چیست

به طور خلاصه و مفید به ورق فولادی که برای ساخت آن شمش فولادی را در کوره گرم می کنند و در دمای بالا غلتک کاری کرده و به ضخامت و ابعاد استاندارد تبدیل می کنند، ورق گرم گفته می شود. البته به روش غلتک کاری فلزات در دمای بالا نورد کاری گرم نیز می گویند. بسیاری از محصولات و مقاطع فولادی به روش نورد کاری گرم ساخته می شوند. معمولاً فلزاتی که دقت ابعادی زیادی نیاز ندارند و ابعاد بزرگی نیز دارند به روش نورد گرم ساخته می شوند. این محصولات معمولاً ظاهر تمیز و براقی ندارند و در کاربردهایی که ظاهر کار از اهمیت بالایی برخوردار نیست استفاده می شوند.

ورق سرد چیست

همانند تعریف فوق به ورق فولادی که برای ساخت آن فلز نیمه آماده را در دمای اتاق و در حالت سرد فرم داده و با غلتک کاری به شکل و اندازه مورد نظر تبدیل می کنند، ورق سرد گفته می شود. در این روش از غلتک های بسیار قوی و فوق سنگین استفاده می شود و معمولاً فلزاتی که به روش نورد سرد ساخته می شوند در ابعاد دقیق و دارای ظرافت هستند. ظاهر این فلزات تمیز و براق است و در کاربردهایی که ظاهر کار مهم است نیز بیشتر از محصولات نورد سرد استفاده می شود. آهن رسان طبیعتاً قیمت ورق گرم و سرد با هم تفاوت دارد. قیمت امروز بر اساس نوع آن در کارخانه های مختلف با هم فرق دارد.

ورق آهن چیست

معمولاً در بازار آهن آلات به ورق های فولادی که به روش نورد گرم ساخته می شوند ورق آهن نیز می گویند؛ اما در برخی اصطلاحات نوع خاصی از آلیاژ فولاد که به روش نورد گرم به ورق تبدیل می شود را با نام ورق آهن می شناسند. ورق سیاه اما نوع خاصی از ورق فولادی با جنس st37 است که اغلب در کاربردهای ساختمانی و ساخت و سازها از آن استفاده می شود. ناگفته نماند که ورق st37 در سه درجه و کیفیت مختلف و طبق استانداردهای جهانی ساخته می شود که نوع درجه سوم آن که کیفیت بالاتری نیز دارد در برخی کاربردهای صنعتی نیز استفاده می شود.

فولادهای سازه ای مانند ST37-3 کاربردهای زیادی دارند زیرا با اجزای جوشکاری ترکیب می شوند و از استحکام بسیار خوبی برخوردار می شوند، بنابراین از این فولادها برای حمل و نقل، شاسی، ساختمان و ساخت و همچنین در تولید لوله استفاده می شود. این نوع فولاد گریدهای مختلفی دارد و مانند مهندسی و صنایع کاربردهای زیادی دارد. فروآلیاژهای قوی، جایی که کاهش وزن اهمیت دارد، جایگزین بسیاری از دیگر فولادهای ساختاری می شوند.

ST37 در ایران تحت استاندارد آلمانی 1710 DIN استفاده می شود. به صورت قطعات فولادی مانند شمش های فولادی، میله های سیم، محصولات مسطح و صفحات فولادی مانند نوار فولادی و لوله های فولادی جوش داده شده تولید می شود.

خرید ورق st37 به نرخ کارخانه در آهن رسان

برای خرید ورق سیاه ابتدا باید قیمت آن را در کف بازار البته با کیفیت مناسب پیدا کنید. در همه عرصه ها سودجویانی پیدا می شود که با تقلب محصولات بی کیفیت را به جای محصولات اصلی جا بزنند، در زمینه آهن و فولاد نیز شما به عنوان مصرف کننده و خریدار نهایی باید بتواند ورق st37 اصل را از انواع تقلبی آن تشخیص دهید تا فریب نرخ مناسب را نخورید چه بسا محصولاتی که با قیمت بالا ولی بی کیفیت نیز در بازار به فروش می رسند. در آهن رسان برای مقابله با این مشکلات معمولاً کارخانه های تولید کننده آرم و نشان خود را به صورت برجسته بر روی مقاطع فولادی حک می کنند و پلاک هایی را که در آن‌ها اطلاعاتی در مورد محصول هست و به عبارتی شناسنامه محصول را همراه آن در بسته بندی قرار می دهند.

قیمت ورق

این یکی از صفحات فولادی کم کربن است که به طور گسترده ای در صنایع مختلف به ویژه در ساخت شاسی و بدنه اتومبیل، مهندسی عمران و مهندسی صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و از سختی و مقاومت کمی در برابر سایش برخوردار است. ترکیب شیمیایی این گرید از فولاد، حاوی کربن است تا حدی بین 0/17 تا 2/0 (٪ وزنی) و به دلیل کم بودن کربن. قابلیت جوشکاری خوبی دارد.

قیمت ورق گالوانیزه در سایت آهن رسان  در کنار قیمت ورق آهن 1 میل، وزن و قیمت ورق آهن، می توانید هر روز قیمت ورق گیلان قطعات را در سایت www.ahanresan.ir می توانید به همراه قیمت آهن، قیمت آهن ساختمان سازی، قیمت آهن آلات در بندرعباس ، نمودار قیمت آهن، سایت آهن رسان در باره  قیمت آهن ۱۴ مقالات زیادی را منتشر کرده و قیمت آهن در مشهد می خواهد برای محاسبه وزن محصولات با فرمول هایی قیمت آهن کیلویی، قیمت آهن اصفهان، آیا می دانید علت افزایش قیمت آهن آلات در سایت ها بر اساس قیمت قوطی آهن و قیمت لحظه ای آهن و میلگرد نیز در سایت آهن رسان به دلایل مختلف بوده است که یکی از آنها قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان، خرید انواع محصولات در بازار آهن، قیمت ورق سیاه گیلان، قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتر، قیمت ورق st52، کاربرد ورق های فولادی و ورق سیاه ، قیمت ورق گالوانیزه ۶۰ کاشان، خصوصیات رایج انواع محصولات آهنی و  قیمت ورق آهن سفید در آهن رسان با توجه به نرخ جهانی آهن و قیمت ورق گالوانیزه رنگی، در ahanresan بازرگانی آهن در کنار ، سامانه آهن ، آهن انلاین اصفهان، قیمت ورق st52، قیمت ورق اکسین st37، قیمت ورق ساختمانی، قیمت ورق شیروانی کارخانه های تولید کننده ورق

قیمت ورق st37 در بازار

قیمت ها معمولاً بالا و پایین می شوند و این دلایل مختلفی دارد در برخی موارد طبیعی و معقول است در حالی که در برخی موارد به صورت کنترل نشده دچار نوسان می شوند. اخیراً در بازار آهن نیز شاهد نوسانات شدید در نرخ ورق سیاه و سایر محصولات فلزی بودیم. این نوسانات که بیشتر از قیمت دلار و نفت ناشی می شوند دیگر بازارهای داخلی را نیز تحت تأثیر قرار می دهند. به عنوان مثال تغییر قیمت نفت، قیمت دلار، قیمت حامل های انرژی، قیمت قراضه آهن، میزان تقاضا در بازار و حتی شرایط فصلی بر قیمت فولاد و محصولات فلزی تأثیر می گذارد.