قیمت لوله در بازار تهران

قیمت لوله در آهن رسان لوله پروفیلی فولادی به شکل استوانه توخالی که دو سر آن باز می باشد و در صنایع مختلف کاربرد دارد از مهم‌ترین و اساسی‌ترین محصولات فلزی و فولادی به شمار می رود لوله فولادی در لوله کشی آب گاز موارد پتروشیمی بیانات مختلف برای انتقال سیالات به کار می‌رود البته در فواصل کوتاه و با شرایط خاص می‌توان از لوله فولادی برای انتقال مواد جامد نیز استفاده کرد.

ویژگی های لوله فولادی از مهم‌ترین خصوصیات لوله فلزی استحکام سلب با ضریب انبساط حرارتی پایین مقاومت بالا در برابر حرارت و دما راحتی در استفاده و نصب می باشد البته وزن لوله فولادی یا فلزی نسبت به لوله های پلاستیکی بالاتر است اما از نظر استحکام بسیار مناسب تر می باشد انواع مختلف لوله فولادی مثل لوله گالوانیزه و لوله استنلس استیل در برابر مواد خورنده و شرایط مرطوب شیمیایی اسیدی روغنی و غیره دارای مقاومت بالا می باشند و دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شوند.

قیمت لوله

انواع لوله فولادی در آهن رسان

مهم‌ترین لوله های فلزی مورد استفاده در صنایع مختلف شامل لوله مانیسمان یا بدون درز لوله سیاه درزدار لوله گالوانیزه و لوله استیل ضد زنگ است در این میان لوله های گالوانیزه و لوله سیاه که از جنس فولاد st۳۷ ساخته شده اند رایج تر و کاربردی تر هستند.

لوله مانیسمان چیست

به لوله هایی که برای ساخت آن‌ها در کارخانه های فولاد از شمش فولادی استفاده می شود و در فرآیند تولید هیچ‌گونه عملیات جوشکاری انجام نمی شود گفته می شود که به لوله بدون درز نیز معروف است دوام طول عمر و استحکام لوله های مانیسمان بسیار بالاتر از لوله های دارای درز است همچنین لوله مانیسمان به خاطر نداشتن مسیر خط جوشکاری و بریدگی‌های قسمت های جوشکاری شده و درزها دیرتر دچار زنگ زدگی و خوردگی می‌شود زیرا تمام طول لوله یکنواخت و دارای سطحی صاف می باشد برای ساخت لوله های بدون درز و مانیسمان از روش های ریخته گری شنی ریخته گری گریز از مرکز مانیسمان و غیره استفاده می شود برای اطلاع از قیمت لوله آهن رسان  مانیسمان هر روز می توانید سایت ما را رصد کنید از آنجایی که تولید لوله مانیسمان در سایز های بزرگ هزینه‌بر است بیشتر لوله های مانیسمان موجود در بازار در سایت های کوچک تر هستند و از این لوله ها در مواردی که فشار و دما بالا استفاده می شود از کاربردهای مهم لوله مانیسمان در سیستم اطفاء حریق موتورخانه و غیره است.

لوله سیاه درزدار چیست

نوعی لوله فولادی که برای ساخت آن از خم کردن ورق فولادی و جوشکاری لبه های آن به یکدیگر ساخته می شود از آنجایی که مسیر جوشکاری و درز این لوله ها به صورت مستقیم و در طول لوله قرار دارد به آن لوله های درزدار درز مستقیم نیز گفته می‌شود البته در برخی موارد محل درزها و جوشکاری را با روش‌های مختلفی همچون پولیش کاری و سمباده صاف و تمیز می کنند اما در هر صورت نمی توان انتظار داشت که این لوله با لوله مانیسمان برابری کند. وقتی لوله های درزدار را برای انتقال گاز بخار و آب در سیستم های تأسیساتی دارای فشار بالا استفاده کنند ممکن است تحمل فشار و دمای بالا را نداشته و از محل درزها کم‌کم شکسته و خراب شود معمولاً لوله درزدار را در تأسیساتی که فشار و دما در حد متوسط و پایین باشد استفاده می کنند برای تولید لوله های درزدار هزینه کمتری نسبت به لوله مانیسمان نیاز می باشد بنابراین قیمت لوله درزدار کمتر از قیمت لوله مانیسمان هست در بازار آهن آلات سایزهای بزرگ لوله درزدار و سایزهای کوچک و متوسط لوله مانیسمان وجود دارد زیرا از نظر اقتصادی این طور مناسب تر است.

لوله گالوانیزه چیست

لوله گالوانیزه نوعی لوله فولادی است که برای محافظت آن از خوردگی و زنگ زدگی پوششی از فلز روی را بر سطح آن قرار داده‌ام گالوانیزاسیون به معنی قرار دادن یک یا چند لایه از فلز روی بر سطح فولاد می باشد لوله های فولادی پس از ساخته شدن در درون حمام های مذاب فلز روی غوطه ور شده و پس از مدتی از آن خارج و به محفظه خنک کننده وارد شده تا به آرامی خنک و خشک شوند فلز روی زودتر از فولاد و آهن دچار اکسیداسیون می شود به همین ترتیب لایه‌ای از اکسید بر روی لوله ایجاد شده و از زنگ زدگی لایه های زیرین جلوگیری می کند قیمت لوله گالوانیزه و طول عمر آن نسبت به بسیاری از انواع لوله های فولادی بهتر و مناسب تر است به همین دلیل بیشتر در صنایع کاربرد دارد.

کاربردهای لوله فولادی

انواع لوله فولادی در جنس های مختلف در دو نوع مانیسمان و درزدار همچون لوله گالوانیزه قزوین لوله مانیسمان چین رده ۴۰ لوله مانیسمان چین رده ۸۰ لوله گالوانیزه لوله داربستی لوله آب و لوله گاز رسانی دارای قیمت متفاوت می باشند قیمت لوله بر اساس جنس کارخانه سازنده ابعاد و کاربرد تعیین می شود لوله گالوانیزه یک نوع لوله فولادی است که سطح درونی و بیرونی آن با روکشی از روی مذاب پوشیده شده است این لایه از لوله در برابر رطوبت و خوردگی محافظت می کند بنابراین لوله گالوانیزه دیرتر دچار زنگ زدگی و خوردگی می شود.

قیمت لوله آب ½ را می توانید همین حالا در سایت آهن رسان مشاهده کنید و در لیست و جدول قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان و قیمت لوله سیاه دست دوم را نیز در ahanresan مشاهده کنید. در میان انواع محصولات فولادی و فلزی می توانید قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان را در کنار لیست قیمت لوله و قیمت لوله سیاه را در قیاس با قیمت آهن و قیمت آهن ۱۴ مشاهده کنید. سایت آهن رسان نمودار قیمت آهن و قیمت آهن کیلویی به همراه قیمت لوله آهنی و همچنین قیمت قوطی آهن را با ارائه دقیق قیمت لوله فولادی و قیمت لوله کربن استیل درزدار مشاهده کنید. در آهن رسان قیمت لوله استیل دکوراتیو را با لوله فلزی نازک و قیمت لوله صنعتی مقایسه می کنند و کارشناس فروش آهن را با ارائه قیمت لوله سیاه دست دوم و قیمت لوله صنعتی و قیمت لوله فولادی و همچنین در سایت www.ahanresan..ir می توانید قیمت آهن را با قیمت آهن ساختمان سازی و قیمت آهن آلات در بندرعباس ببینید. در این جا قیمت لحظه ای آهن و میلگرد را بر اساس بازرگانی آهن و قیمت لوله صنعتی ارائه می دهند.قیمت لوله فلزی و اهن رسان درباره قیمت لوله آهنی می تواند مرجع مناسبی باشد به طوری که قیمت لوله گاز و قیمت لوله گاز روکار را بر اساس سایز و سایر مشخصات آن در کنار قیمت لوله فولادی سایز بالا مشخص می کند. آنچه شما در این مورد می تواند کمک کند  قیمت لوله سیاه درزدار اصفهان در سایت آهن رسان بر اساس آخرین نرخ آهن و فولاد در بازار است و قیمت و وزن لوله گاز سامانه آهن و قیمت اتصالات آهن و قیمت لوله آب فلزی همانند قیمت لوله فولادی سایز بالا و قیمت لوله گاز روکار است.

قیمت لوله

نکات مهم در مورد لوله فولادی

اگر می خواهید از لوله فولادی در صنایع خود استفاده نمایید به این نکات توجه کنید.

در لوله کشی گاز مناسب ترین نوع لوله، لوله فولادی سیاه یا کربن استیل می باشد استاندارد ساخت این لوله و ابعاد و وزن آن باید مطابق با استانداردهای I S I R I, IGS, D I N, IPS, API, A S T M, A G A باشد. تمام لوله های فولادی در قسمت بیرونی باید صاف و هموار باشند. از نظر استقامت فشاری لوله های فولادی در سه دسته تقسیم می‌شوند که شامل وزنی برنامه‌ای و کدینگ می باشد. انواع لوله فولادی با توجه به روش ساخت دو نوع درزدار و بدون درز دارند. برای ساخت لوله درزدار و بدون درد باید دقیقاً از استانداردها پیروی شود و برای جوشکاری لوله درزدار باید از یکی از روش های کوره باز کوره الکتریکی کوری قلیایی با دمش اکسیژن استفاده شود لوله های فولادی با رده بالا دارای ضخامت جداره بیشتر هستند همچنین استقامت و مقاومت این لوله ها نیز بالاتر از لوله های نازک تر می باشد. در مورد مشخصات ابعادی لوله فولادی طبق استاندارد ساخته شده اند قطر اسمی لوله با علامت NPS قطر داخلی لوله با علامت ID قطر خارجی لوله با علامت OD کلاسه با علامت SCH طول با علامت L ضخامت دیواره با علامت T مشخص می شود.