آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟

فولاد ضدزنگ

در واقع فولاد ضد زنگ می تواند دچار خوردگی شود در پست های قبلی انواع و اقسام فولاد ضد زنگ ، فلزی که با افزودن کروم به فولاد کربن تشکیل شده است و خصوصیات مقاوم در برابر خوردگی به فلز می دهد ، مورد بحث قرار گرفت. فولاد ضد زنگ نام خود را از آنجا گرفته است که مانند فولاد کربن معمولی لکه زنگ نمی زند – آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟ اما آیا این بدان معنی است که همیشه کاملاً ضد زنگ است؟

در صورت کمبود اکسیژن در محیط ، فولاد ضد زنگ می تواند خورده شود. وقتی کروم به فولاد اضافه می شود ، با اکسیژن موجود در جو واکنش داده و اکسید کروم را تشکیل می دهد ،اتمام فلز با پوشش های پودری یک فیلم منفعل نازک و نامرئی. در صورت برش یا خراش فلز ، به سرعت اکسید بیشتری تشکیل شده و سطح در معرض آن را بازیابی می کند تا از خوردگی جلوگیری کند آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟

. در محیط هایی که سطح اکسیژن کم و کلریدها (نمک ها) زیاد هستند ، مانند قرار گرفتن در معرض آب دریا ، نمک جاده یا مواد شیمیایی ، فیلم منفعل فاقد اکسیژن مورد نیاز برای بازسازی است. افزودن برخی از عناصر آلیاژی باعث بهبود مقاومت در برابر خوردگی در کاربردهایی می شود که فولاد در معرض آب نمک یا نزدیک آن باشد. نکته اصلی این است که بدانید کدام درجه از فولاد ضد زنگ برای محیط شما مناسب است.فولادهای زنگ نزن آستنیتی

وقتی فولاد ضد زنگ دچار خوردگی می شود ، می تواند اشکال مختلفی داشته باشد:

خوردگی حفره ای
چیست: خوردگی حفره ای متداول ترین شکل خوردگی است و معمولاً به صورت چاله های کوچک و قهوه ای تیره بر روی سطح فلز ظاهر می شود. علل آن شامل کلرید زیاد (نمک دریا ، نمک جاده) یا محیط های اسیدی و درجه حرارت بالا است. در حالی که حفره با خواص مکانیکی فولاد ضد زنگ تداخل ندارد ، گودال ها می توانند سطح را گسترش داده و سوراخ کنند و ظاهر آن را مخدوش کنند. آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟

چگونه از آن جلوگیری کنیم: درجه ای از فولاد ضد زنگ را که حاوی کروم ، مولیبدن و نیتروژن است انتخاب کنید.آیا این فلز سخت استیل و براق را تشخیص می دهید؟

خوردگی شکاف
چیست: خوردگی شکاف در نواحی تیز یا مهر و موم نشده ، مانند اطراف پیچ و مهره ها ، در محلول های راکد و زیاد کلرید اتفاق می افتد. خوردگی شکاف مانند حفره است از آنجا که هیچ تاثیری بر خصوصیات مکانیکی فولاد ندارد ، اما در دماهای پایین می تواند رخ دهد.

مصالح ساختمانی

چگونگی اجتناب از آن: اجزای فولاد ضد زنگ را می توان با جلوگیری از خوردگی شکاف با از بین بردن مناطقی که شکاف ایجاد می کند یا اطمینان از اینکه شکاف ها به اندازه کافی بزرگ هستند و اجازه می دهند اکسیژن وارد شده و فیلم منفعل را اصلاح کند ، طراحی شود. درجه فولاد ضد زنگ باید حاوی درصد بالایی از کروم ، مولیبدن و ازت باشد. آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟قراضه آلومینیوم سبز  و برنامه های خودرو

خوردگی گالوانیک
چیست: خوردگی گالوانیک می تواند هنگامی رخ دهد که دو فلز مختلف در حضور مایع رسانای الکتریکی با یکدیگر تماس بگیرند.

چگونه از آن جلوگیری کنیم: در صورت امکان از ساختن فلزات مخلوط خودداری کنید ، فلزات را با یک پوشش محافظ رنگ آمیزی کنید یا از روش های دیگری برای جلوگیری از تماس استفاده کنید یا الکترولیت را خارج کنید.

استرس ترک خوردگی

قیمت ورق سیاه فولادی
چیست: ترک خوردگی ناشی از تنش زمانی اتفاق می افتد که تنش های مکانیکی ، محیط و دمای بالا با هم ترکیب شوند و ترک های کوچکی در فلز ایجاد کنند که می توانند به سرعت منبسط شوند.

چگونه از آن جلوگیری کنیم: ترک خوردگی ناشی از تنش مربوط به میزان نیکل فولاد است. فولاد با محتوای نیکل بین 20-20٪ بخصوص به ترک خوردگی ناشی از تنش حساس است در حالیکه فولاد با محتوای نیکل بیشتر از 30٪ در برابر این نوع خوردگی مقاوم است. آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟

خوردگی بین دانه ای
چیست: خوردگی بین دانه ای هنگامی اتفاق می افتد که فولادهای ضد زنگ در معرض حرارت طولانی و طولانی قرار بگیرند. کروم و میخانه بازیافت توضیح می دهد که چگونه مرتب سازی قراضه تغییر کرده است کربن موجود در فولاد با هم ترکیب می شوند و ذرات کاربید کروم را در امتداد مرز دانه ها در سراسر فولاد تشکیل می دهند. با تشکیل این کاربیدها ، کروم از بین می رود و باعث می شود فلز در مرز دانه در معرض خوردگی قرار گیرد. گفته می شود که فولاد در این شرایط “حساس” است.

نحوه اجتناب از آن: برای جلوگیری از تشکیل کاربیدهای کروم ، گریدهایی با سطح کافی کم کربن انتخاب کنید. گریدهای تثبیت شده آلیاژ شده با تیتانیوم و نیوبیم گزینه های خوبی برای کاربردهایی مانند جوشکاری هستند.

از ساخت و ساز تا حمل و نقل تا تجهیزات پردازش غذا و جراحی ، باید از درجه مناسب فولاد ضد زنگ استفاده شود تا از انواع موضوعات مورد بحث در این پست جلوگیری شود. در حقیقت ، برای جلوگیری از خرابی محصولات فولاد ضد زنگ تمام شده ، از مخلوط مواد اولیه از طریق ساخت و اتمام آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟

قیمت میلگرد آجدار در مشهد
، باید تمام جنبه های فرآیند تولید با دقت کنترل شود. ابزارهای مختلفی برای آزمایشگاههای متالورژی ، فروشگاههای ریخته گری و کارخانه های نورد در دسترس است تا مطمئن شوید که فولاد ضد زنگ آنها مشخصات را دارد.معرفی زیکارات و انواع آن

فلورسانس اشعه ایکس (XRF) ، طیف سنجی انتشار نوری (OES) و پراش اشعه ایکس (XRD).
XRF ، OES و XRD فناوری هایی هستند که تجزیه و تحلیل سریع و دقیق عناصر و فاز ترکیب فولاد ضد زنگ را در طی مراحل تولید ارائه می دهند.

ضخامت سنج برای کارخانه های نورد سرد و گرم. نورد سرد یک فرایند تشکیل فلز است که اطمینان می دهد فولاد ضد زنگ از ضخامت مورد نیاز برای محصول نهایی برخوردار است. کارخانه های نورد سرد برای اندازه گیری دقیق و در زمان واقعی برای اطمینان از ضد زنگ به حسگرهای ضخامت مبتنی بر اشعه ایکس اعتماد می کنند

قیمت تیرآهن هاش در تهران


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ahanmode/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757