با فلزات پودر شده آشنا

درک فلزات پودر شده

به اطراف خود نگاه کنید ، و احتمالاً چیزی از فلز وجود دارد. و ابزارهایی که برای ساخت آن استفاده شده احتمالاً از فلز و همچنین چیزی به نام فلزات پودر ساخته شده اند. تولیدکنندگان نه تنها برای دقت بلکه به صرفه جویی در هزینه های فرآیند های حذف فلز ، به فلزات پودر شده اعتماد می کنند درک فلزات پودر شده. ما در مورد کاربردهای پودر فلز و تکنیک های استفاده شده در شکل گیری آن برای استفاده های صنعتی صحبت خواهیم کرد.کاربرد مس در هنر

 

موارد استفاده از فلزات پودر شده

فلزات پودر در درجه اول برای تولید استفاده می شود. می توانید از آنها برای چاپ سه بعدی ، پوشش سطح یا ساخت ابزار استفاده کنید. متالورژی پودر روش های مختلفی است که در آن پودرهای فلزی به مواد و اجزای سازنده تبدیل می شوند. آلومینیوم ، برنز ، نیکل و فولاد ضد زنگ اغلب پودر می شوند تا قطعات مهم محصولات مانند اتومبیل و ابزار الماس را تشکیل دهند.

روش های تولید فلزات پودر شده

شما می توانید به سه روش پودر فلز تشکیل دهید:

1) اتمیزه کردن – این فرآیند جداسازی چیزی ، اغلب مایع ، به ذرات ریز است. وقتی از اتمیزه برای تولید پودر فلز استفاده می شود ، یک فلز پایه به شکل مذاب در می آید و در یک ظرف ریخته می شود. هنگام ریختن ، گازی به داخل جریان پاشیده می شود و فرم مذاب را به قطرات کوچک تبدیل می کند. قطرات قبل از تماس با سطح یخ می زنند. درک فلزات پودر شده از آنجا که اتمیزه سازی به فلزاتی با نقطه ذوب پایین تر احتیاج دارد ، این فرآیند معمولاً روی آهن ، برنز و برنج استفاده می شود.

 

2) کاهش حالت جامد – در طی این فرآیند ، گازی ، به طور معمول کربن ، قبل از ورود به کوره با سنگ فلز خرد شده مخلوط می شود. گرمای تاول زده کوره باعث ایجاد واکنشی می شود و سطح کربن و اکسیژن فلز را کاهش می دهد. باقی مانده باقی مانده است که یکبار پودر تولید می شود و از طریق غربال فیلتر می شود.

 

3) اتمیزه گریز از مرکز – این فرآیند همچنین با فلز مذاب آغاز می شود ، که در یک ظرف با سوراخ سوراخ می شود. سپس این فلز بر روی دیسک چرخان قرار می گیرد و گاز آزاد می شود. درک فلزات پودر شدهیک موتور سرعتهای متفاوتی را تحریک می کند تا مذاب به پودر تبدیل شود. ذرات پودر پس از آن مرتب می شوند.

 

روشهای یکپارچه سازی / فشار دادن فلزات پودر شده

18 نوع مختلف فلز کدامند

 

پس از رسیدن به فرم پودر ، فلز پودر شده باید از طریق روش های زیر برای تولید ساخت و ساز شود:

1) پودر برای ادغام قالب ریزی شده یا از بین می رود / برش داده می شود. معرفی انواع مفتول و کابرد آن

 

2) پودر به صورت فشرده متراکم می شود. هرچه تراکم فلز بیشتر باشد ، عملکرد آن نیز بالاتر خواهد بود.

پروفیل های فولادی ضد زنگ برای سایبان ها ، ویترین ها

3) پودر به حالت “سبز” یا نرم تبدیل می شود. سپس ، ذرات به هم متصل می شوند و یک جمع و جور ایجاد می کنند.

قیمت ورق فلزی بازار

4) پودر به یک کوره متخلخل با سه منطقه گرمایش منتقل می شود: قبل از حرارت ، با حرارت زیاد و خنک شدن. در منطقه با گرمای زیاد ، کوره فلز را تا دمای کمی زیر نقطه ذوب آن گرم می کند. دمای بالا ذرات منفرد را به صورت متالورژی پیوند می دهد.

 

پرس گرم یا سرد

پرس گرم هنگامی است که پودرهای فلزی در طی فرآیند پخت گرم می شوند و همزمان فشرده می شوند.

قیمت تیرآهن 18 در مشهد

فشار سرد بیش از درجه حرارت بالا به فشار بستگی دارد. ستونی از پودر فلز سست تحت فشار قرار می گیرد تا زمانی که به صورت جمع و جور سبز یا نرم در آید. عواملی مانند اندازه ، شکل ، توزیع و ترکیب پودر فلز بر فشار سرد تأثیر می گذارد. اگر فشار مناسب بر اساس آن عوامل اعمال شود ، پرس حاصل ایده آل خواهد بود. درک فلزات پودر شده ديسک گندله‌سازی

 

قیمت تیرآهن هاش در تهران

پرس داغ اغلب برای ایجاد ابزارهای برش کاربید کاربردی دارد. از طرف دیگر ، پرس سرد برای بیشتر متالورژی پودر استفاده می شود.

نواع فولاد و کاربردهای آنها در صنعت لوله کشی

تمام نیازهای فلزی خود را در Industrial Metal Supply Co. برآورده کنید ، انتخاب ما را بخرید و ببینید کدام یک از خدمات ما با پروژه شما مناسب تر است.

قیمت میلگرد آجدار در مشهد