هر آنچه را باید در مورد درجه های فولاد ضد زنگ بدانید

فولاد ضد زنگ آلیاژی است که ترکیبی از فلزات مختلف دارد. وقتی این فلزات را مخلوط می کنید ، مقاومت و دوام بالاتری نسبت به شکل جداگانه دارند. طی سالیان گذشته ، مهندسان با افزودن و تفریق فلزات مختلف ، قادر به ایجاد انواع مختلفی از آلیاژ فولاد ضد زنگ شده اند. امروزه ، فولاد ضد زنگ ماده ای منحصر به فرد با کاربردهای متعدد در بسیاری از صنایع است. اگر می خواهید نمرات فولاد ضد زنگ را درک کنید ، لازم است یک دوره تازه سازی در مورد شرایط و عناصر این آلیاژ منحصر به فرد داشته باشید. آلیاژهای فولاد ضد زنگ آشنایی با انواع فولاد با درجه کیفیت بالا

فولاد ضد زنگ آلیاژی است که به دوام و مقاومت خود مشهور است. به عنوان یک فلز مقرون به صرفه ، در صنایع مختلف کاربردهای متعددی دارد. خوردگی ندارد و می تواند یکپارچگی خود را برای مدت طولانی بدون تخریب حفظ کند. آیا فولاد ضد زنگ واقعا ضد زنگ است؟

خوردگی

خوردگی یک فرایند طبیعی است که در آن یک فلز به شکل پایدار تجزیه می شود. محصول جانبی شناخته شده زنگ زدگی زنگ زدگی است. در میان انواع دیگر فولاد ، فولاد ضد زنگ ذاتاً در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم است. با این حال ، در صورت باقی ماندن در محیطی که روند را تشویق می کند ، آلیاژ خورده می شود. برخی از راه های تسریع در خوردگی فولاد ضد زنگ عبارتند از:

آلیاژ ترکیبی از فلزات مختلف برای یک هدف منحصر به فرد است. فولاد ضد زنگ یک فلز طبیعی نیست بلکه از اختلاط آهن با کربن و سایر فلزات ایجاد می شود. آلیاژهای فولاد ضد زنگ آیا این فلز سخت استیل و براق را تشخیص می دهید؟

عنصر

عنصر در شیمی اصطلاحی برای توصیف اتم های دارای تعداد پروتون برابر است. عناصر در ابتدایی ترین شکل خود مواد شیمیایی هستند و می توانید با ترکیب آنها آلیاژها را تشکیل دهید. برخی از عناصر مشترک روی زمین شامل کربن ، آهن ، نیتروژن و اکسیژن است.

فرآینداستخراج آهن

عناصر فولاد ضد زنگ

نیکل

اگر می خواهید فلزی را تثبیت کرده و مقاومت آن را افزایش دهید ، نیکل اضافه می کنید. نیکل همچنین به براق بودن و صاف بودن آن از جنس استنلس استیل می بخشد. معرفی زیکارات و انواع آن

کروم

اگر می خواهید فولاد ضد زنگ خود را در برابر لکه ها و لکه ها مقاوم کنید ، کروم اضافه می کنید. همچنین عنصری است که میزان خوردگی را کاهش می دهد.

کربن

واردات کربن به فولاد ضد زنگ باعث سخت شدن ، استحکام بخشیدن به آن و کاهش فرسایش می شود.

سنج از فولاد ضد زنگ

بیشتر مردم اصطلاح فوق را نمی فهمند. همانند بسیاری از موارد ، ما معتقدیم هرچه عدد بالاتر باشد ، بهتر است. اما در مورد فولاد ضد زنگ این درست نیست. اندازه گیری فولاد ضد زنگ به ضخامت آن مربوط می شود. و برای فولاد ضد زنگ ، هرچه تعداد کمتر باشد ، فولاد ضخیم تر است. به همین دلیل است که یک فولاد ضد زنگ 15 سنج بسیار برتر از فولاد ضد زنگ 22 سنج است. شما نمی خواهید اهمیت اندازه گیری را هنگام انتخاب فولاد ضد زنگ برای برنامه خود دست کم بگیرید. به عنوان مثال ، استفاده از فولاد سنج سبک تر ممکن است بهترین گزینه برای سینک ظرفشویی شما باشد ، اما برای یک سینک ظرفشویی صنعتی ، احتمالاً شما به ضخامت بیشتری احتیاج دارید. آلیاژهای فولاد ضد زنگ

درجه های فولاد ضد زنگ

اکنون می دانید که ضخامت فولاد ضد زنگ به عنوان سنج شناخته می شود ، درجه فولاد ضد زنگ به مواد و عناصر مختلفی گفته می شود که فولاد را ضد زنگ می کند. شما باید سه اصطلاح را درک کنید: انواع روش های آبکاری فولاد

فولاد آستنیتی

فولاد آستنیتی یکی از رایج ترین گریدهای ضدزنگ ، حاوی کروم و نیکل است. بعضی از گریدها ممکن است محتوای نیکل را با منگنز و نیتروژن جایگزین کنند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد فولاد آستنیتی ، خاصیت غیر مغناطیسی آن است. این کیفیت آن را به ماده ای ایده آل برای کار در صنعت خدمات غذایی تبدیل می کند.

 

فولاد فریتیک

بر خلاف فولاد آستنیتی ، فولاد فریتی مغناطیسی است. ممکن است از دوام و یا خواص مقاوم در برابر خوردگی درجه آستنیتی برخوردار نباشد ، اما همچنان به عنوان یکی از گریدهای مورد استفاده از فولاد ضد زنگ درجه دوم بعد از فولاد آستنیتی قرار دارد.

 

فولاد مارتنزیتی

به سختی می توانید این درجه فولاد را در خدمات غذایی پیدا کنید ، اما مارتنزیتی یک ضد زنگ مغناطیسی است که مقدار کمی نیکل و مقدار متوسط ​​کربن دارد. آلیاژهای فولاد ضد زنگ

 

آشنایی با انواع فولاد با درجه کیفیت بالا

دوبلکس

بسیاری از افراد دوبلکس را به عنوان درجه متمایز از فولاد ضد زنگ در نظر نمی گیرند. به عنوان فولاد ترکیبی دیده می شود زیرا دارای دو فاز است: فریت و آستنیت.

 

درجه فولاد ضد زنگ توسط جامعه مهندسان خودرو (SAE) در زیر تعریف شده است:

 

SAE 301

SAE 301 که با نام UNS S30100 نیز شناخته می شود ، در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و دارای سطح بسیار کمی کروم و نیکل است. فولاد ضد زنگ به راحتی شکل می گیرد و جوش می خورد. برخی از صنایعی که SAE 301 یافت می شود عبارتند از:

چند نکته ای که باید در هنگام انتخاب درجه ابزار فولادی بدانید

برای اینکه فولاد ضد زنگ در گروه SAE 301 قرار گیرد ، باید دارای ترکیب زیر باشد:

6 دلیل استفاده از فولاد در ساخت و ساز

  1. Cr 16-18
  2. نیکل 6-8
  3. حداکثر C 0.15٪
  4. حداکثر 2 درصد منگنز
  5. حداکثر Si .75٪
  6. حداکثر 40/0 P
  7. S .030٪ حداکثر
  8. SAE 304 ، A2

مسلماً SAE 304-A2 پرکاربردترین و پرکاربردترین فولاد ضد زنگ روی کره زمین است. به عنوان فولاد آستنیتی ، در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و برای کاربردهای با درجه حرارت بالا ایده آل است… آلیاژهای فولاد ضد زنگ

قیمت تیرآهن هاش در تهران