معرفی ابعاد انواع ورق استنلس استیل

ورق استنلس استیل چیست؟ معرفی ابعاد انواع ورق استنلس استیل و ویژگی های آن ورق استیل از مقاطع فلزی هست که فقط کمتر از دو درصد آن کربن است مبنا این جور ورق آهن است البته در آن آلیاژهای دیگری هم برای قابلیت و امکان قابلیت و امکان پذیری جوش و مشقت موجود است .

سقف های فلزی پرطرفدار

همان گونه که می‌دانید هر میزان اندازه کربن در آلیاژهای ترکیبی در‌این ورق مضاعف شود پایداری و رنج آن هم ارتقاء مییابد بدین ترتیب از صورت پذیری آن کاسته می شود . ساخت فولاد چیست

ورق استیل به دو صورت قطعات مربع و مستطیل صورت به ایجاد می رسند ورق های استیل الخصوص استنلس از ایستادگی بالا و تنوع بعدها متعددی برخوردار می‌باشند .مبانی خمش و اصول تاشو پانل


گونه های ورق استنلس

بلوک‌های سیلندر و crankcases
ورق های استنلس مبنی بر آلیاژی که دارا‌هستند قسمت بندی میشوند استیل ها از یک‌سری خصوصی برخوردار میباشند دارای اسم و رسم ترین استیل ها در بازار استیل 300 و 400 می‌باشد که استیل 300 از خصوصیت ضد زنگ بودن نیز برخوردار است .
معرفی ابعاد انواع ورق استنلس استیل و ویژگی های آن این محرمانه از ورق استیل خویش به اشکال متفاوتی جدا سازی می شود کاربرد مس در هنرکه دربین کلیه آن‌ها محرمانه 304 از مصرف متعددی برخوردار‌است .

استیل خصوصی 400 بیشتر برای وسایل کوچک استعمال می شود استیل 410 هم با این که نسبت به خوردگی ایستادگی پاره ای دارااست البته در قبال سایش مقاوم است در استیل 420 هم می توان آن را پولیش کرد و همین عملیات منجر می شود که از این خصوصی ورق استیل برای کارد چنگال و قاشق مورد استعمال قرار گیرد .

برای تزیینات و چینش هم می توان از استیل خصوصی 430 بهره برد این فلز از قابلیت و امکان صورت پذیری مطلوب و از ارزش مناسبتری نسبت به استیل خصوصی 300 برخودار است .

به طور کلی می توان محرمانه های ورق استیل را به نوع های ورق استیل 304 ورق استیل 430 ورق استیل 420 ورق استیل 309 ورق استیل 310 ورق استیل 316 ورق استیل 201 ورق استیل رنگی و ورق استیل طرح دار می توان جدا سازی کرد .


فرق فی مابین فولاد آلیاژی با فولاد معمولی کربنی

قیمت میلگرد آجدار در مشهد
به طور کلی فولادها به دو جور فولاد معمولی و استیل ضدزنگ قسمت بندی می‌شوند فولاد معمولی کربنی از موادتشکیل دهنده محدودی نظیر سیلیسیم منگنز گوگرد و فسفر شامل است .

برای ضد زنگ شدن ورق استیل به آن فلزی مثل کروم بیش تر می شود و بدین ترتیب بر پایداری آن هم بیشتر می شود . معرفی ابعاد انواع ورق استنلس استیل و ویژگی های آن

در جدول تحت مورد ها به کارگیری از فولاد معمولی و آلیاژی همراه با درصد عنصری که به آن طولانی تر شده را ملاحظه کنید :

موردها استعمال از فولاد معمولی و آلیاژی و میزان کربن جانور در آنها ديسک گندله‌سازی
به صورت نمونه استیل 410 برعلیه سایش مقاوم است البته نسبت به خوردگی از ایستادگی پایینی شامل است .

ورق استیل و بعدها آن
ورق استیل بعدها متمایز داراست این گونه ورق در بعد ها متفاوتی نظیر ۱*۲ و ۱٫۲۵*۲٫۵۰ متر ۱٫۲۲*۲٫۴۴ متر ۳*۱٫۵ متر و ۱٫۵*۶ متر و ۲*۶ متر ایجاد می شود تمامی این بعد ها دارنده ضخامت های متنوعی می‌باشد پهنا این ورق ها هم به صورت ۱۰۰ و ۱۲۵ و ۱۵۰ سانتی متر ساخت و عرضه می شود ولی که ورق های استیل فابریک در دو میزان ۲۰۰*۱۰۰ سانتی متر ۲۵۰*۱۲۵ سانتی متر و ۱۲۲*۲۴۴ سانتی متر موجود هست .

با آندایز آشنا شوید

در جدول تحت میتوانید ورق های استیل با ضخامت های گوناگون را ملاحظه کنید :
برای محاسبه وزن ورق استیل می توان از فرمول تحت بهره مند شد :

قیمت ورق سیاه فولادی

چگالی ورق استیل* ضخامت*عرض*طول= وزن ورق استیل

علت ضد زنگ بودن ورق استنلس معرفی ابعاد انواع ورق استنلس استیل و ویژگی های آن همان گونه که قبلا ذکر کردیم می توان با افزودن عناصری نظیر کروم به ورق خواص ضدزنگ بودن داد در شرایطی‌که که دستکم 10 . 5 درصد کروم در

قیمت تیرآهن هاش در تهران