تفاوت بین فولاد سخت و فولاد معمولی چیست

در این مقاله قصد داریم به تفاوت بین فولاد سخت شده با فولاد معمولی بپردازیم.فولاد کربن ، که به طور معمول فولاد کربن ساده نامیده می شود ، فولادی خواهد بود که ماده اصلی سازنده آلیاژ آن کربن باشد. دلیل حرارت دادن به فولاد کربن تغییر خصوصیات مکانیکی فولاد ، به طور معمول انعطاف پذیری ، سختی ، کیفیت عملکرد یا مقاومت بالقوه آن است.

قیمت تیرآهن هاش در تهران

چرخه جامد سازی خود شامل گرم كردن یك فولاد تا دمای نرمال شدن آن و پس از آن سریع خنك كردن آن در مایع مناسب ، به عنوان مثال ، آب ، روغن یا حتی هوا است. تفاوت بین فولاد سخت شده و فولاد معمولی چیست؟

از نحوه قیمت گذاری میلگرد آگاه شوید

فولاد سخت چیست؟

فولاد سخت نوعی فولاد کربن ساده متوسط ​​و سخت است که از طریق عملیات حرارتی ، خاموش کردن و گرم شدن بیشتر عبور کرده است. قطعات ساخته شده از فولاد سخت شده دارای بسته بندی سخت و بیرونی و مرکز محکمی هستند و دارای قوس ، محور ، بخشهای اتصال ، پینیون های رانندگی ، میل بادامک و اتصالات کاردان هستند. مناطق کاربردی قطعات تولید شده با استفاده از فولاد سخت شامل حمل و نقل ، سن نشاط و ساختمان مکانیکی عمومی است. به دلیل درجه حرارت و قطعه فولاد ، ممکن است بسیار سخت یا آرام شود. برای اینکه فولاد با جدیت بیشتری تولید شود ،

قیمت میلگرد آجدار در مشهد

باید آن را تا دمای بالا گرم کرد. نتیجه قطعی دقیقاً سخت شدن فولاد به اندازه گیری کربن موجود در فلز متکی است. فقط فولادی که کربن بالایی دارد می تواند سخت و معتدل شود. به احتمال زیاد فلز حاوی مقدار مهمی کربن نیست ، در آن مرحله ، ساختار نیمه شفاف آن قابل شکست نیست و از این رو مواد آرایشی فیزیکی فولاد را نمی توان تنظیم کرد. تفاوت بین فولاد سخت شده و فولاد معمولی چیست؟

قمیت ناودانی و انواع آن

کاربرد فولاد سخت

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا فولاد اساساً ماده جامد سازی و سخت شدن را با استفاده از یک ماده اولیه بررسی کرده است ، دشوار است ، اما یک آزمون قابل اعتماد و اساسی وجود دارد. برای تجزیه و تحلیل کمی فولاد ، یک رکورد دستی بدست آورید و یک لبه فلز انتخاب شده را مستند کنید. در شانس این که ذره فولاد از چرخه جامد سازی عبور نکرده است ،

پروفیل های فلزی

رکورد فلز باید به راحتی مثال را “بخورد”. در صورت سخت شدن فلز ، رکورد از برش دادن به عنوان نمونه چشم پوشی می کند و با کمترین ضربه قابل توجه به نظر می رسد. هر فولادی که بیش از ۰ 75 ٪۵٪ کربن داشته باشد ، می تواند با حرارت دادن روی دمای پایه و خاموش شدن سریع آن در آب یا روغن ، جامد شود. بنابراین فولاد سخت شده در معرض این چرخه جامد سازی قرار گرفته است و “فولاد خفیف” در معرض آن قرار نگرفته است. فولاد با هدف نهایی که قرمز می شود ، ذره ذره تا دمای بالا گرم می شود. در حال حاضر ، قطعه ای که باید سخت شود ، نیروی گرمایی برجسته تری اعمال می شود. فولاد به دلیل تغییر مرحله ، در این قسمت دارای تقسیم ناچیز آستنیتی است.

آیا این فلز سخت استیل و براق را تشخیص می دهید؟

در آن مرحله ، آماده سازی ترکیبی وجود دارد. اینها نسبت به سرماخوردگی که به فولاد منتقل شده دوام و کیفیت بالاتری دارند و علی رغم اینکه می توانند به همین ترتیب احساساتی نباشند ، می توان آنها را از بین برد.

فولاد چیست

آماده سازی جامد سازی هوا ، جامد سازی آب و جامد سازی روغن وجود دارد. اینها تا دمای گرم خاصی گرم می شوند ، در آن نقطه با نوع فولاد خنک می شوند و بسیار سخت و در عین حال شکننده هستند. در آن مرحله ، در چرخه ای به نام سخت شدن ، آنها مدتی گرم می شوند و اجازه می گیرند تا خنک شوند ، که باعث می شود ملایم تر و در عین حال بسیار سخت تر شوند. تفاوت بین فولاد سخت شده و فولاد معمولی چیست؟

قیمت پروفیل

مشخصات فولاد سخت

از فولاد سخت شده برای ایجاد برش هایی استفاده می شود که سختی ایده آل آن به میزان کربن ، منگنز و کروم بستگی دارد. نمونه های آماده شده سفت شده در ساخت تیغه شامل 154 CM (کروم 14 درصد ، منگنز 0.5 درصد و کربن 1.05 درصد) است. 420HC (کروم 13.5 درصد ، منگنز 0.35 تا 0.9 درصد و کربن 0.5 تا 0.7 درصد) ؛ و ATS34 (کروم 14 درصد ، منگنز 0.4 درصد و کربن 1.05 درصد). تیغه هایی که با استفاده از این آماده سازی های سخت تولید می شوند بیش از آنهایی که با استفاده از ظروف ظریف معمولی تا معمولی تولید می شوند دوام می آورند. هرچه کربن بیشتر در فولاد وجود داشته باشد ، در هنگام مقابله با گرما سخت تر و خاکی تر می شود.

با آندایز آشنا شوید

با این حال ، بعلاوه کمتر قابل خم شدن است ، که نشان می دهد هنگام تحریف کیفیت از دست می رود و به همان اندازه قالب نیست. با یا بدون عملیات حرارتی ، هر چه مقدار کربن بالاتر در فولاد باعث شود فلز کمتر قابل جوش شود ، و هرچه کربن بیشتر باشد ، نقطه حل شدن پایین تر است. تفاوت بین فولاد سخت شده و فولاد معمولی چیست؟

قیمت روز میلگرد و خرپا