آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

قیمت تیرآهن هاش در تهران

آلومینیوم و فولاد ضد زنگ دو فلزی هستند که به طور گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین ، کدام یک بهترین است؟ خوب ، این به عوامل زیادی بستگی دارد. هر فلز برای یک کاربرد خاص مناسب است ، و این باعث می شود که در آن زمینه بهتر از فلز دیگر باشد. اگر می خواهید بفهمید کدام فلز را برای پروژه خود استفاده کنید ، پس در جای مناسب قرار دارید. این مقاله به شما کمک می کند بین آلومینیوم و فولاد ضد زنگ تفاوت ایجاد کنید تا فلز ایده آل خود را پیدا کنید. در زیر تجزیه دو فلز و توضیحاتی در مورد اینکه کدام یک برای استفاده های خاص بهتر است آورده شده است. آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

 

فولاد ضد زنگ

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ

ترکیب شیمیایی فولاد ضد زنگ عمدتا از آهن ، کروم و نیکل تشکیل شده است. عناصر آلیاژی دیگری مانند منگنز و مس نیز در ساختار آن وجود دارد. حداقل 10.5٪ کروم در ساخت فولاد ضد زنگ استفاده می شود و این افزودنی باعث مقاومت بیشتر آن در برابر خوردگی می شود. علاوه بر این ، فولاد ضد زنگ غیر متخلخل و ضد خوردگی است و همچنین مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی دارد. آشنایی با کلیسای فولادی

 

عنصری که باعث خوردگی کمتر فولاد ضد زنگ می شود ، لایه اکسید کروم است که هنگام واکنش کروم با هوای جوی بر روی سطح تشکیل می شود.

این لایه منفعل کروم غالباً 12 تا 13 درصد است و بنابراین بسیار ریز است که دیده نمی شود. با این حال ، از فلز زیر آن محافظت می کند. از طرف دیگر ، نیکل با بازیابی خود با اکسیژن به روند کمک می کند ، که باعث می شود لایه منفعل دست نخورده و شکسته نشود. تا زمانی که این اتفاق بیفتد ، فلز زیر آن ضد زنگ می ماند. اتمام فلز با پوشش های پودری

 

با این حال ، فولاد ضد زنگ هنوز هم می تواند لکه دار شود. اگر روی سطح خراش وجود داشته باشد ، می تواند منجر به زنگ زدگی شود. به همین ترتیب ، آب داغی که رسوبات کلرید برجا می گذارد نیز می تواند باعث ایجاد لکه هایی شود. اما حتی اگر احتمال رنگ آمیزی وجود داشته باشد ، از آن به عنوان فولاد ضد زنگ یاد می شود زیرا به همان سرعت دیگر زنگ نمی زند و خورد نمی شود. آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

فولاد ضد زنگ: مغناطیس

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ

برخی از فولادهای ضد زنگ مغناطیسی هستند در حالی که برخی دیگر از آنها نیستند. به عنوان مثال ، فولاد ضد زنگ آستنیتی اکثراً مغناطیسی نیست. از طرف دیگر ، فولاد ضد زنگ فریتی به طور متعارف مغناطیسی است زیرا غلظت بیشتری از آهن دارد. این بدان معنی است که آهن ربا بر روی برخی از انواع فولاد ضد زنگ کار نمی کند. فولادهای زنگ نزن آستنیتی

 

آلومینیوم

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ

مقاومت آلومینیوم در برابر خوردگی به دلیل انفعال بیشتر است. علاوه بر این ، این فلز باعث افزایش اکسیداسیون می شود. آلومینیوم بسیار اکسید می شود و سطح آن سفید می شود یا گودال می شود ، در درجه اول اگر در شرایط بسیار اسیدی یا اساسی استفاده شود.

 

آلومینیوم از اکثر فلزات مقاوم و سبک تر است. استحکام آن هنگامی که با عناصر آلیاژی مخلوط شود به طور قابل توجهی افزایش می یابد. این ویژگی آلومینیوم را برای قطعات ساختاری ، ظروف سنگین وزن و محفظه های تجهیزات مناسب می کند.

 

بر این اساس ، آلومینیوم گرما را بسیار خوب هدایت می کند و از هدایت حرارتی بسیار خوبی برخوردار است ، و این توضیح می دهد که چرا برای استفاده در ظروف آشپزی و تجهیزات عمومی که به هدایت گرمایی کامل نیاز دارند ، ترجیح داده می شود. به موازات این ، آلومینیوم در مقایسه با فولاد ضد زنگ گرانتر است. آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟ اندازه گیری با کولیس

 

 

آلومینیوم: مغناطیس

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ

آلومینیوم یک فلز است ، اما لازم به ذکر است که همه فلزات مغناطیسی نیستند و بدون شک آلومینیوم چنین نیست. میزان مغناطیس در فلزات به میزان قابل توجهی به غلظت آهن بستگی دارد. به همین دلیل بسیاری از انواع فولاد مغناطیسی هستند و آلومینیوم به دلیل نداشتن آهن نیست.

 

مقایسه آلومینیوم و فولاد ضد زنگ

آلومینیوم و فولاد ضد زنگ را می توان در بسیاری از معیارها مقایسه کرد. به عنوان مثال ، شما در مورد ترکیب شیمیایی آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ آموخته اید. سایر خصوصیاتی که می توان برای مقایسه مستقیم استفاده کرد عبارتند از:

 

هزینه آلومینیوم و فولاد ضد زنگ

قیمت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ عاملی است که هنگام تصمیم گیری باید به آن توجه شود. لازم به ذکر است که هزینه آلومینیوم و فولاد ضد زنگ بسته به تقاضا و نیروهای عرضه در بازار جهانی ، هزینه سوخت و در دسترس بودن سنگ معدن بوکسیت و آهن در نوسان است. آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

قیمت پروفیل

 

با این حال ، در مقیاس موازی ، قیمت فولاد ضد زنگ به طور قابل توجهی پایین تر از قیمت آلومینیوم است. هزینه مواد اولیه به طور قابل توجهی بر قیمت دو فلز پس از اتمام چرخش تأثیر می گذارد. ممکن است استثناهایی بر اساس نمرات مختلف وجود داشته باشد. با این وجود ، دو ریسندگی یکسان که یکی آلومینیوم و دیگری فولاد ضد زنگ است ، متوجه می شوید که قیمت قطعات آلومینیوم بیشتر است زیرا به مواد اولیه بیشتری نسبت به فولاد ضد زنگ نیاز دارد.

 

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: مقاومت در برابر خوردگی

تولیدکنندگان مواد قابل انعطاف را در مرحله تولید ترجیح می دهند و یکی از استثنایی ترین خصوصیات آلومینیوم این است که بلافاصله پس از چرخش در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و نیازی به فرایندهای درمانی بیشتری ندارد. آلومینیوم برای جلوگیری از زنگ زدگی به پوشش یا رنگ نیاز ندارد. از طرف دیگر ، فولاد ضد زنگ برای جلوگیری از خوردن به لایه اکسید کروم در سطح آن و سایر فرآیندهای تصفیه مانند نقاشی نیاز دارد.

اوسیون و زنگ زدگی اگر سطح خراشیده شود ، احتمال زنگ زدگی وجود دارد. در صورت استفاده از مواد در شرایط مرطوب ، این نیاز حتی بیشتر است. آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

 

راهنمای خرید و تعیین قیمت ورق

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: قدرت و انعطاف پذیری

آلومینیوم انعطاف پذیر و شکل پذیرتر از فولاد ضد زنگ است. این امر آلومینیوم را به گزینه ای ایده آل برای کاربردهایی تبدیل می کند که برای ایجاد اشکال و اشکال مختلف به فرم دهی بیشتری نیاز دارند. از طرف دیگر ، فولاد ضد زنگ مقاوم و مقاوم است. با این وجود ، فولاد ضد زنگ را نمی توان در حد همان اندازه آلومینیوم تشکیل داد ، زیرا به دلیل سفتی در بعضی از نقاط ترک می خورد.

 

آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: اختلاف وزن

حتی اگر فولاد ضد زنگ در برخی از نقاط ممکن است دچار خوردگی شود ، اما هنوز هم از آلومینیوم سخت تر است. بیشتر معتدل های چرخشی آلومینیوم فرورفتگی را در هنگام برخورد یا فشار شدید در مقایسه با فولاد ضد زنگ به سرعت انجام می دهند. از طرف دیگر ، فولاد ضد زنگ انعطاف پذیری ، دوام بیشتری دارد و در اثر حرارت و فشار به راحتی تاب نمی خورد ، تغییر شکل نمی دهد و خم نمی شود. با این حال ، این مقاومت با وزن معامله می شود و بنابراین ، فولاد ضد زنگ بسیار سنگین تر و متراکم تر از آلومینیوم است. به طور معمول ، فولاد ضد زنگ اغلب 2.5 برابر سنگین تر از آلومینیوم است. انواع روش های آبکاری فولاد

 

فولاد چیست

خط آخر

کاربرد نهایی مواد به قطعاتی که از آن چرخانده می شود و تعادل بین جوانب مثبت و منفی این ماده بستگی دارد. در برخی از چرخش ها ، تماس می تواند یک تصمیم سخت باشد. با این حال ، وقتی صحبت از آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ می شود ، باید ویژگی های هر فلز را در برابر الزامات پروژه بررسی کنید. آلومینیوم در مقابل فولاد ضد زنگ: تفاوت ها چیست؟

بلوک‌های سیلندر و crankcases