محاسبه قیمت ورق A516

قیمت ورق A516 در آهن رسان  این ورق‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که سبب شده است از آنها درجاهای مختلفی مثلاً در نقش صفحه‌هایی برای مخزن‌های دارای فشار و یا سامانه‌هایی که در دماهای معمولی و حتی رو به پایین کار می‌کنند، مورد استفاده قرار بگیرند. اما می‌توان گفت کارایی اصلی این دسته از ورق‌ها در مخزن‌های جوشی هستند که تحت‌ فشار بالا این عملیات جوش صورت پذیرفته است. برای این دسته از مخزن‌های جوشی یکی از مهم‌ترین مشخصه‌ها را می‌توان چقرمگی آن‌که درنهایت به دست می‌آید دانست و به همین سبب است که از ورق‌هایa516 در ساخت این دست از مخزن‌ها بهره گرفته می‌شود. ممکن است این سؤال پیش بیاید که منظور از چقرمگی چیست؟ این مفهوم به مقاومت مواد مختلف در مقابل شکسته شدن آن‌ بر اثر وارد آوردن تنش به آن ماده گفته می‌شود. چقرمگی عموماً در شکست‌ها به شکل انرژی به ماده جذب خواهد شد. به همین علت هر ماده‌ای که میزان چقرمگی برای آن بالاتر باشد برای اینکه بتوان آن را بشکنیم نیازمند سطح انرژی بالاتری است. از دیگر ویژگی‌های این دست از ورق‌ها می‌توان به خاصیت افزایش طول آن‌ها اشاره کرد. همچنین می‌توان این ورق‌ها را به شمایل عدسی درآورد و درجاهایی که لازم است از آن‌ها بهره گرفته شود. ورق‌هایa516 در چهار گرید به تولید می‌رسند که هر یک از این گریدها ازنظر ویژگی کششی که دارند با دیگری متفاوت است. در ادامه مختصری راجع به این ورق‌های کربن فولادی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.برای خرید ورق A516 به نرخ کارخانه با ما تماس بگیرید.

محاسبه قیمت ورق A516

ویژگی‌های ورق فولاد کربنی a516 چیست

همان‌طور که بالاتر هم گفتیم این نوع از ورق‌ها در چهار گرید مختلف به تولید می‌رسند که هرکدام قیمت و ویژگی‌های منحصر به ‌فرد خود را دارا هستند. این چهار گرید عبارت هستند از: پنجاه‌وپنج، شصت، شصت‌وپنج و هفتاد. بیشترین ضخامتی که ورق‌های آلیاژی گرید پنجاه‌  وپنج می‌توانند داشته باشند برابر با سیصد و پنج میلی‌متر است. قیمت ورق A516 امروز درحالی‌که این بیشترین ضخامت برای سایر گریدهای این ورق‌ها یعنی شصت، شصت‌ و پنج و هفتاد برابر با دویست و پنج میلی‌متر است. حال این سؤال پیش می‌آید که چرا به این نوع ورق‌ها آلیاژی می‌گویند؟ علت این است که در تولید و ساخت  این ورق‌ها میزان برخی عنصرهای سازنده‌ی فولاد آن با یکدیگر تفاوت دارند. عمده‌ی این تفاوت در عنصرهایی مانند کربن، منگنز، مولیبدن و کروم بوده و اگر بخواهیم ریز بین تر شویم تفاوت‌های جزئی نیز در، درصد وجود نیکل، تنگستن و وانادیوم مشاهده خواهیم کرد. اگر هرکدام از این عنصرها به‌ اندازه‌ی مشخصی در ساخت ورق آلیاژی و یا فولاد آلیاژی بهره گرفته شوند باعث می‌شوند تا برخی مشخصه‌های جدید در فولاد آلیاژی به وجود آیند و یا گاها می‌توانند خاصیت‌های پیشین این ماده را نسبت به قبل بهتر کنند. اگر بخواهیم با ذکر مثالی این موضوع را روشن‌تر کنیم تا بهتر متوجه این تفاوت‌ها شوید می‌توان به عنصر کروم اشاره کرد. وجود کروم با نماد شیمیایی Cr سبب می‌شود تا این ورق ازنظر مقاوم بودن در برابر خوردگی بهبود پیدا کند و همچنین دو عنصر مولیبدن و نیکل هم کمک می‌کنند تا ویژگی‌های مکانیکی این  ورق‌ها مانند تنش، کشش و سایر ویژگی‌ها نسبت به قبل بهتر شوند. هر دوی فولاد آلیاژی و ورق‌های آلیاژی a516 دارای ویژگی‌های قابلیت تحمل درجه حرارت‌های بسیار زیاد هستند و به همین دلیل است که از این ورق‌ها در ساخت مخزن‌هایی که در فشار زیاد قرار دارند، تبدیل‌کننده‌های گرمایی، بویلرهایی با برج تقطیر و سایر جاهایی که در آن‌ها داشتن ویژگی تحمل دمای بسیار زیاد لازم است مورداستفاده قرار می‌گیرند.خرید ورق A516 در گریدهای مختلف.

این ورق‌ها چه کاربردهایی دارند

این محصول به دلیل خاصیت‌های مختلف و متعددی که دارند دارای کاربردهای گوناگونی نیز هستند. چون این ورق‌ها از مواد اولیه‌ی مخصوص فولاد ساخته‌شده‌اند در صنعت‌های نفت، گاز و پتروشیمی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. چون‌که فولاد موجود در این ورق‌ها از بافت خاصی برخوردار است می‌توان آنها را به‌ عنوان یک مورد خوب برای ساختن مخزن‌های گازی اعم از گاز ترش و گاز شیرین به شمار آورد. قیمت ورق A516 در بازار همچنین این ورق‌ها برای طراحی و تولید مخزن‌هایی که برای ذخیره‌ی انواع گازهای CNG, LPG, OPG و LNG استفاده می‌شوند نیز کاربرد دارد. از دیگر کاربردهای این ورق‌هامی‌توان به ساخت و تولید مخزن‌هایی که تحت‌ فشار بالا قرار دارند، برای ساخت متصل‌کننده‌ها و تبدیل‌هایی که می‌بایست تحت ‌فشار زیاد مورد استفاده قرار بگیرند، برای تولید مخزن‌هایی از نوع کروی و نیز امکاناتی که برای منبع‌های انرژی قابل‌تجدید به کار می‌روند اشاره کرد.

محاسبه قیمت ورق A516

ورق‌هایa516 دارای چه مشخصه‌هایی هستند

اگر بخواهیم ورق ای پانصد و شانزده که با گرید 70 به تولید می‌رسد را با ورق ای پانصد و شانزده که با گرید 60 به تولید می‌رسد مقایسه کنیم به این نتیجه می‌رسیم که به شکل کلی این نوع ورق بهتر از همتای خود عمل می‌کند و در مشخصه‌هایی مانند سطح کیفی، خاصیت‌های مرتبط با جوشکاری، برشکاری و همچنین میزان منعطف بودن ورق عملکرد بهتری از خود نشان داده است. کارخانه‌هایی که درزمینه ساخت مخزن‌ها در داخل کشور خودمان مشغول به فعالیت هستند عموماً از ورق‌هایی که تولید داخل هستند یعنی ورق‌های ساخته‌شده درکارخانه‌ی فولاد مبارکه بهره می‌گیرند. خرید ورق A516 علاوه بر این آن‌ها از ورق‌های ساخته‌شده درکشورهای اوکراین، چین و کره‌ی جنوبی هم بهره می‌گیرند که اگر بخواهیم این نمونه‌های مختلف  این ورق را از نظر سطح کیفی که دارند با هم مقایسه کنیم ورق‌های تولید شده‌ داخلی و نیز ورق‌های تولیدشده در کشور چین از کیفیت پایین‌تری برخوردار هستند و میزان منگنز به‌کار رفته در آن‌ها در مقایسه با ورق‌های ساخت سایر کشورها کمتر است. خوب است بدانید ورق فولاد کربنی a516 در دو گرید پنجاه‌وپنج و شصت‌وپنج بر اساس استاندارد ASTM آمریکا طراحی‌شده و به تولید می‌رسند. به شکل کلی وجود این گریدهای مختلف برای این محصول ناشی از تفاوت‌های ساختاری مانند آتشخوار بودن ورق، میزان تحملی که در برابر فشار و درجه حرارت بالا دارد، توانایی عدسی شدن و تست‌های مربوط به کشش و ضربه است.

قیمت ورق A516 در آهن رسان

قیمت ورق a516 gr 70 را در سایت آهن رسان می بینید که هر روز آپدیت می شود. در اینجا لیت ورق a516 چیست و قیمت ورق st52 را در کنار جدول قیمت ورق a283 gr c و ورق a516 گرید 70 همچنین قیمت ورق st37و قیمت ورق کویل و قیمت ورق آجدار به همراه قیمت ورق st 32 مشاهده می کنید که در در سایت www.ahanresan.ir می توانید جداول قیمت ورق کویل و قیمت ورق st52 وارداتی را به نرخ کف بازار مشاهده کنید. آیا می دانید که علاومل موثر بر قیمت ورق گالوانیزه و مودار قیمت ورق سیاه چیست. در آهن رسان موضوعات جذابی همچون قیمت ورق گیلان قطعات می توانید مشاهده کنید.در اینجا قیمت ورق آجدار در کنار قیمت ورق گرم فولاد مبارکه، استعلام قیمت ورق آهن، نمودار قیمت ورق سیاه، قیمت ورق st52، قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق آهن صنعتی، وزن و قیمت ورق آهن، می توانید مشاهده کنید ahanresan به عنوان مهم ترین مرجع برای معرفی قیمت ورق آهن روغنی در کنار تامین کنندگان برتر قیمت ورق آهن سفید است. ورق a516 چیست آیا می دانید آهن رسان در قیمت ورق st52 به عنوان مرجع معتبر معرفی شده است . همچنین وزن ورق a516 بر حسب سایر و ضخامت آن قابل محاسبه است.قیمت ورق آتشخوار و لوله a516 بر اساس قیمت آهن قابل معرفی است. در آهن رسان همچنین نمودار قیمت آهن آلات را می بینید که قیمت آهن کیلویی و قیمت قوطی آهن و قیمت آهن در مشهد در آهن رسان ورق a516 اکسین و قیمت آهن ۱۴ نشان داده شده است.

نتیجه‌گیری

قیمت ورق a516 که از جنس فولاد کربنی درست می‌شود در ترکیبات سازنده‌ی خود از عناصری مانند فسفر، گوگرد، منگنز، سیلیکون و غیره بهره می‌گیرد. حضور این عنصرها به ورق‌ها کمک می‌کند تا از نظر سطح کیفی در بهترین و مرغوب‌ترین وضعیت خود قرار بگیرد و خواص آن مانند خم‌شدگی یا عدسی شدن نیز بهبود پیدا کنند. این ورق‌ها در چهار گرید مختلف اخته می‌شوند که هر یک از این گریدها دارای خصوصیات مخصوص به خود بوده و بالطبع از نیز قیمتی نیز با دیگری متفاوت است.