استعلام قیمت ورق A283

قیمت ورق A283

قیمت ورق فولادی A283 به عنوان یکی از انواع ورق پر کاربرد در صنایع بسیار مورد اهمیت می باشد. این مقطع فولادی هم در صنایع ساخت و ساز و هم در دیگر صنایع به مقدار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد از جمله ورق های آلیاژی است به این معنی که در ترکیب شیمیایی آن دستکاری صورت گرفته تا ویژگی های دلخواه سازندگان را داشته باشد. ورق های آلیاژی معمولاً دارای ویژگی‌های و خصوصیاتی هستند که در صنایع و موارد خاص از آن‌ها استفاده می شود. ورق های آلیاژی معمولاً دارای مقاومت بالا در برابر سایش فشار گرما سرما رطوبت مواد آلاینده و خورنده و اسیدی و شیمیایی دارای خواص فیزیکی شیمیایی و فنی و مکانیکی بسیار خوبی همچون جوشکاری خمکاری برشکاری و موارد دیگر هستند وقتی که نیاز باشد در برابر نمک‌های دریای خوردگی هوا زنگ زدگی مقاومت بالایی حاصل شود و ورق‌های فولادی آلیاژی استفاده می‌شوند همچنین از آن‌ها برای مخازن تحت فشار مصارفی که به استحکام و سختی بالا نیاز دارند در صنایع قطعه سازی ساخت ابزار راه‌سازی پل سازی و شهرسازی همچنین در صنایع هواپیمایی از آن‌ها استفاده می شود. قیمت ورق فولادی بر اساس نوع آن ویژگی‌هایی که دارد ضخامت و ابعاد مورد نظر مشتری با هم متفاوت است. برای استعلام قیمت فروش انواع مقاطع فولادی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و ضمن دریافت مشاوره لازم در خصوص هر نوع محصول قیمت لحظه آن را به بهترین شکل دریافت نمایید.

قیمت ورق A283

ورق فولادی انواع مختلفی از نظر جنس روش ساخت استاندارد و کارخانه سازنده می‌تواند داشته باشد و حرف های فولادی آلیاژی دسته مهمی از انواع ورق فولادی هستند و انواع آن می‌توان به ورق آلیاژی A516 ورق آلیاژی A283 که هر یک درگریدها و استانداردهای مختلف ساخته می شوند و ورق آلیاژی هاردوکس ضد سایش ورق آلیاژی دلیدور و ورق آلیاژی دریایی ورق آلیاژی نسوز و مقاوم به دمای پایین همچنین و ورق آلیاژی CK45,MO40,17MN4A6,A36 اشاره نمود. از آنجایی که ورق A283 بیشتر در صنعت مخزن سازی مورد استفاده قرار می گیرد نام این محصول در بازار آهن به نام ورق مخزنی معروف می باشد. قیمت ورق مخزنی در بازار آهن بر اساس وزن کارخانه سازنده و استاندارد ساخت با هم متفاوت است.

ویژگی های ورق آلیاژی A283

ورق فولادی دارای ترکیب شیمیایی خاصی است و از ویژگی های آن می‌توان به هم استحکام تسلیم و کششی بالا و همچنین قابلیت جوشکاری بالا اشاره کرد همین خصوصیات باعث می‌شود تا گزینه مناسب برای ساخت مخازن باشد البته ویژگی های این ورق فولادی شباهت زیادی دارد به ویژگی های ورق فولادی A516 که نوعی برای فعالیت می‌باشد؛ اما واقعا A516 مقاومت بیشتری برای گرما و فشار دارد و همین دلیل برای استفاده در شرایط سخت مناسب ترین باشد. ورق مخزنی A283 در ۴ استاندارد یعنی در چهار گرید درجه ساخته میشود… که با حروف ای بی سی و دی در انتهای نام مشخص می شوند. گریدهای ورق مخزنی A283 فقط در عنصر کربن با هم تفاوت دارند. در ادامه می توانید با ترکیب شیمیایی این محصولات فولادی را مشاهده کنید.

A283_Gr A

A283_Gr B

عنصر کربن در قابلیت جوشکاری ماشین‌کاری و قابلیت فولاد برای انجام عملیات حرارتی اهمیت بسیار زیادی دارد و کم و زیاد بودن آن تغییرات جالبی در ویژگی های مکانیکی و ایجاد می کند؛ بنابراین می توان استحکام تسلیم گریدهای مختلف را به ترتیب به صورت 24,27,30,33 و استحکام کششی را برای گریدهای مختلف ورق آلیاژی A283 از گرید ای تا دی به صورت 45-60,50-65,55-75,60-80 معرفی نمود.

مشاهده می کنید که هر چه مقدار کربن بیشتر می‌شود استحکام تسلیم افزایش می یابد همچنین هر چه مقدار کربن بیشتر می‌شود استحکام کششی هم افزایش پیدا می‌کند.

قیمت ورق A283

در منطقه خاورمیانه ورق آلیاژی با استاندارد A283_Gr C از محبوبیت بیشتری برخوردار است و رایج تر می باشد به خاطر کاربرد زیاد این ورق در منطقه کارخانه‌های فولاد مقدار بیشتری از آن را تولید می کنند و از طریق واردات نیز بیشتر وارد می شود. این درجه از ورق دارای خاصیت کششی و جوشکاری خوبی است و در اسکلت سازی کشتی سازی و ساخت قطعات ماشین بسیار کاربردی است بر اساس استاندارد آمریکا مقدار تنش تسلیم این ورق ۲۰۵ و میزان ۳۰۸ تا ۵۱۵ مگاپاسکال می کارخانه های فولاد این محصول را با ضخامت های بین ۶ تا ۱۵۰ میلی‌متر و در اندازه های یک و نیم، دو و دو نیم متر تولید می کند. مهم‌ترین کارخانه هایی که در ایران این محصول را می سازند کارخانه فولاد مبارکه اصفهان که معروف‌ترین و بزرگ‌ترین کارخانه ها است کارخانه اکسین اهواز که در جنوب کشور فعالیت می‌کند و کارخانه کاویان که از سرعت بالایی در ساخت انواع ورق فولادی برخوردار است. البته بخشی از نیاز صنایع همان‌طور که گفته شد از طریق واردات تأمین می شود واردات ورق آلیاژی A283 در ضخامت ها و ابعاد مختلف و در گرید های گوناگون از کشورهایی مثل چین کره جنوبی اوکراین بلژیک آلمان و روسیه وارد می شود. شما می توانید برای اطمینان از استاندارد بودن محصول و کیفیت آن درخواست برگه اصالت کالا و آنالیز محصول را داشته باشید در برگه آنالیز محصول مشخصات ورق فولادی آلیاژی A283 خریداری شده شما با جزئیات کامل نوشته شده است و شما می توانید این مشخصات را با مشخصات مربوط به ورق های استاندارد که در هر کجای اینترنت می توانید آن ها را پیدا کنید مقایسه نمایید. قبل از خرید ورق آلیاژی A283 حتماً در مورد کاربردهای آن انواع استانداردها کارخانه هایی که آن را تولید می کند نحوه محاسبه وزن و قیمت به خوبی تحقیق نمایید. ما در سایت خود قیمت روزانه انواع محصولات فولادی و آهنی از جمله قیمت ورق آلیاژی A283 قیمت ورق مخزنی قیمت ورق دریایی قیمت ورق هاردوکس و سایر محصولات را به تفکیک کارخانه و سایر مشخصات در لیست جداول قیمت قرار می دهیم به صورت لحظه‌ای می توانید از قیمت ها مطلع شده و بهترین محصولات را از ما خریداری نمایید.

توجه داشته باشید که قیمت های محصولات فولادی از جمله قیمت ورق فولادی A283 ممکن است تحت تأثیر نوسانات بازار قرار بگیرد این نوسانات در قیمت بر اساس الگوی خاصی صورت نمی گیرد بلکه ممکن است به خاطر تغییر در قیمت نفت قیمت دلار قیمت ضایعات قیمت مواد اولیه و حامل‌های انرژی قیمت هزینه حمل و نقل شرایط سیاسی شرایط آب و هوایی میزان تقاضا در بازار و بسیاری از موارد دیگر به وجود بیاید.