قیمت ناودانی آهنی در تهران

ناودانی از دسته مقاطع  فولادی می باشد که در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد  این مقطع باز فولادی در تهیه انواع  ساختمان ها  / پل ها / سدسازی ها و  … مورد  استفاده قرار می گیرد . نحوه تولید این مقطع فولادی به این صورت است که ورق های فولادی به عنوان ماده  اولیه مورد استفاده قرار می گیرد  و در ابتدا  ورق ها با  ضخامت  های مناسب و طول مورد نظر برش داده می شود  و سپس به وسیله  دستگاه های فرمینگ  از محل مشخصی که از پیش تعیین  شده خم می گردد  تا به شکل ناودانی تبدیل شود .قیمت ناودانی آهنی در تهران

قیمت ناودانی آهنی در تهران

ناودانی فابریک

ناودانی فابریک  به آن دسته از قیمت ناودانی در تهران  هایی گفته می شود  که  به دو روش نورد گرم  و نورد سرد تولید  می شود . ناودانی نوردگرم  یا در اصطلاح  شمش فولادی که در طی عملیات حرارتی 1100 درجه سانتی گراد در داخل کوره قرار می گیرند  و با عبور از غلتک های عمودی و افقی شکل مورد نظر رار به خود می گیرند  و به فرم  مد نظر می رسند و در انتها به ابعاد  مورد  نظر برش داده می شوند . در تهیه  ناودانی سرد هم همانند  ناودانی نورد گرم  صورت  می پذیرد با این  تفاوت که  قبل از ورود  به فرآیند شکل دهی در کوره ها قرار گرفته نمی شوند.

شکل ظاهری ناودانی آهن رسان

ناودانی ها از نظر شکل ظاهری و ابعاد به دو دسته  ساده و مشبک  ساخته می شوند  همچنین روش تولید  هر ناودانی با ناودانی دیگر متفاوت است  و از لحاظ شکل ظاهری و ابعاد با یک  دیگر متفاوت هستند  به عنوان  مثال  سایزناودانی ها در دسته های

سایزهای :

 1. 8
 2. 10
 3. 12
 4. 14
 5. 16

موجود می باشد. ناودانی ها در ارتفاعات  متفاوتی تولید می شوند که به طور عمده  در ارتفاعات 30 تا 400  میلی متری تولید می شوند . از ناودانی ها غالبا در ساخت :

 1. پل های باربر
 2. پایه
 3. قاب پله ها
 4. چهارچوب ها
 5. تجهیزات دریایی
 6. اسکلت کامیون

مورد استفاده قرار می گیرند.قیمت ناودانی آهنی در تهران

نکته :

در مقایسه با ناودانی های ساده ناودانی های نوع مشبک  از وزن سبک  تری برخوردار می باشند و به همین  علت کاربردهای گسترده تری در مقاوم سازی سازه های فولادی دارند .

انواع ناودانی

ناودانی ها از لحاظ نوع ساختاری نیز با یک دیگر متفاوت هستند  و به نحوه زیر دسته بندی می گردند :

 1. UPE
 2. UPN
 3. UNP یا اروپایی

بال های ناودانی های UPE به صورت صاف و موازی می باشد در حالی که بال های ناودانی نوع UPN به صورت  مخروطی  موازی شکل هستند . ناودانی های اروپایی UNP از ضخامت  بیشتر و وزن سنگین تری از دو  نوع  قبلی برخوردار می باشد و معمولا در پروژه های بزرگ تر ساختمانی و  صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد .قیمت ناودانی آهنی در تهران

جنس ناودانی

ناودانی های نوع استیل که در اصطلاح به آن  فولاد ضدزنگ  هم گفته می شود  با استفاده از شمش های استیل در دو  مدل فابریک  و پرسی مورد  استفاده قرار می گیرد  که هر یک  کاربرد مختص به خود را دارد. مواد اولیه ای در ساخته  این  سبک  ناودانی ها  به کاربرده می شود  از ورق استیل  تولید می گردد . ناودانی های فابریک  با استفاده از نورد  سرد و گرم شمش های استیل  تولید  می گردند .ناودانی های  فولاد ضد زنگ  نیز بیشتر در صنایعی مانند  :

مورد استفاده قرار می گیرد .قیمت ناودانی آهنی در تهران

نکته :

از ناودانی های استیل به صورت آلیاژهایی هستندکه بیشترین  طول عمر را در میان سازه های فولادی دارد.

این سبک  ناودانی همانند ناودانی های ساده هستند  که از طریق نورد سرد و گرم فولاد تهیه  می شوند پوشش فلزی که بر روی این  ناودانی های گالوانیزه قرار گرفته است  توانایی مقاومت  ناودانی را در برابر زنگ زدگی افزایش می دهد  و در صورت شکستگی در برابر رطوبت  و اکسیژن  نیز از مقاومت بالایی برخوردار می باشد بیشترین میزان از مصرف این  نوع  ناودانی ها در ترمیم بناهای معماری, تجهیزات ساخت و ساز, ماشین آلات و تشکیلات دریایی  و… مورد استفاده قرار می گیرد .

ناودانی های آلومینیوم از جنس آلیاژهای آلومینیومی ساخته می گردد و به دلیل مزایایی که دارد من جمله :

 1. سبک وزن بودن
 2. جوش پذیری بالا
 3. مقاوم در برابر خوردگی
 4. شکل پذیری و استحکام خوب

در تولید محصولاتی اعمم از :

مورد  استفاده قرار می گیرد.

ناودانی ها در 3 حالت  :

تولید و روانه بازار می گردد.قیمت ناودانی آهنی در تهران

وزن ناودانی

ناودانی ها از لحاظ ابعاد  و وزن به دو  دسته :

تقسیم بندی می گردد.

وزن ناودانی های سبک براندازه های درج شده در جدول اشتال  منطبق نیستد یعنی وزن و ابعاد  این  ناودانی ها  کمتر است  و به همین  علت به آن ها ناودانی سبک گفته می شود . از ناودانی های سبک  بیشتر در ساخت  :

مورد استفاده قرار می گیرد .قیمت ناودانی آهنی در تهران

مشخصات ناودانی

 1. استفاده به عنوان مهار بند برای ترمیم دیوارهای فرو ریخته
 2. کاربرد در ساخت چهارچوب های فلزی برای تجهیزات صنعتی
 3. کاربرد در ساخت پایه برای تجهیزات ترافیکی مثل گارد ریل
 4. کاربرد در ساخت پوشش لوله در سیستم های پایپ لاین و پایپینگ
 5. مناسب برای ساخت چهارچوب درب و پنجره آهنی ساده
 6. کاربرد در ساخت خرپاها, بادبندها و ستون های موجود در ساختمان های بلند
 7. استفاده از ساخت اسکلت های فلزی در ماشین آلات سنگین و کامیون ها

مقطع فولادی و باز ناودانی از جمله  پروفیل هایی پر کاربردی می باشد که در بسیاری از صنایع  ساختمان  سازی مورد استفاده قرار می گیرد .اکثر فعالان تولید کننده سازه های فولادی در داخل کشور ایران  ناودانی ها در طول 6 متر و  12 متر به بازار عرضه می گردد.

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

قیمت ناودانی تبریز

قیمت ناودانی 200 در کانال قیمت گذاری آهن رسان قیمت ناودانی 10 سبک قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 8 اصفهان قیمت ناودانی گالوانیزه قیمت ناودانی سنگین قیمت روز پروفیل کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل آهن پرایس قیمت آهن کیلویی قیمت آهن دست دوم آهن آنلاین در وب سایت آهن رسان قیمت آهن اصفهان قیمت ناودانی تبریز قیمت ناودانی 200 قیمت ناودانی تیرچه قیمت ناودانی اصفهان قیمت ناودانی 4 قیمت ناودانی سنگین قیمت ناودانی شیروانی قیمت ناودانی 6 قیمت آهن کیلویی قیمت پروفیل قیمت آهن اهواز در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت روز آهن 14 اصفهان آهن آنلاین قیمت آهن اصفهان امروز قیمت هر کیلو آهن درب و پنجره قیمت قوطی آهن در وبلاگ آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

کارخانه جات تولید کننده ناودانی در ایران

 1. ناودانی شکفته مشهد
 2. ناودانی نورد یاران زنجان
 3. ناودانی ناب تبریز
 4. مجتمع فولاد البزر غرب
 5. ناودانی فایکو – فولاد البزر ایرانیان
 6. شرکت صبا فولاد منظومه
 7. صنایع فولاد کوهپایه

از جمله برترین تولید کنندگان ناودانی در کشور ایران می باشد .قیمت ناودانی آهنی در تهران