قیمت تیرآهن 18 در مشهد

پروفیل تیرآهن از جمله فلزات پر کاربرد و با اهمیت در صنعت ساخت و ساز به حساب می آید و به عنوان پایه واساس در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد تیرآهن در انواع و استاندارد های مختلفی تولید و در بازار عرضه می گردد  که هم در تولید داخلی و هم در واردات خارجی تیراهن در بازار فولاد در اختیار متقاضیان هدف قرار می گیرد .قیمت تیرآهن 18 در مشهد

قیمت تیرآهن 18 در مشهد

برای مشاهده قیمت تیرآهن در مشهد اینجا کلیک کنید.

انواع استاندارد تیرآهن

 1. تیرآهن های معمولی یا تیر آهن نیم پهن  تیر آهن سبک   IPE
 2. تیرآهن های  معمولی یا  تیر آهن نوع اروپایی  INP
 3. تیرآهن  های هاشIPB
 4. تیرآهن های سبک  لانه زنبوری

 تیراهن (IPE): این سبک از تیراهن که سطح مقطع و شکل ظاهری آن شبیه به I  انگلیسی است و مطابق استاندارد اروپا طراحی می گردد ، این تیراهن در بازار به تیراهن معمولی هم یاد می شود و در بین مصرف کنندگان ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار است . و ضخامت بال های ان از ابتدا تا انتها یکسان می باشد .

تیرآهن (INP): این سبک تیراهن که مطابق با استاندارد اول شکل ظاهری ان شبیه به I  انگلیسی می باشد و از استاندارد چین و روسیه مطابقت می کند این سبک از تیراهن تنها تفاوتی که با استاندارد اولی دارد این است که ضخامت بال های ان بایک دیگر متفاو است.

تیرآهن (IPB): این نوع مقطع فولادی می باشد که از نظر وزنی سبک تر از دو نوع دیگر می باشند در ساختار این  نوع تیرآهن اندازه بال با ارتفاع تیرآهن برابر است و کاربرد آن در ستون در تیرها و خرپاها استفاده می شود.  شکل ظاهری این نوع تیراهن یعنی به دلیل جان و بال عریض این محصول به آن تیرآهن هاش نیز گفته می شود و همانند نماد H انگلیسی نمایش داده می شود .

تیرآهن لانه زنبوری (تیراهن شبکه ای ): این سبک از تیراهن در انواع و گرید های مختلفی یافت می شود تیراهن براساس استاندارد طراحی و تولید تیراهن و مطابق جدوال اشتال می باشد. تیراهن لانه زنبوری به شکل یک 6 ضلعی(ذوزنقه) در سطح جان تیراهن انجام میگیرد که شبیه به لانه زنبور است و از این حفره ها برای عبور لوله ها استفاده می گردد.قیمت تیرآهن 18 در مشهد

تیرآهن

قسمت میانی تیراهن که در وسط دو بال مقطع فولادی قرار دارد را  جان تیراهن و دو قیمت بال های که برروی سطح مقطع قرار گرفته است را جان تیراهن می نامیم.

انواع دیگر تیرآهن در دو دسته زیر تقسیم بندی می شود :

قیمت تیرآهن آهن رسان

پروفیل قیمت تیراهن تحت تاثیر عوامل متعددی تغییر می کند به طور کلی توصیه می شود قبل از خرید محصولات فولادی من جمله تیراهن حتما استعلام فوری قیمت گرفته شود زیرا قیمت فلزات فولادی به صورت لحظه ای در حال نوسان و تغییر است .

 از جمله مواردی که بر قیمت تیر آهن تاثیر گذار است عبارت است از

و… می باشد.

کاربردهای تیرآهن

مراحل برش تیرآهن را شرح دهید

 1. برش به روش سرد یاکوپال

در این روش از دستگاهی با نام قطع کن سنگین استفاده می شود و تیرآهن را به صورت سرد و در امتداد خط قطع می کند.

 1. برش به روش گرم یا برنول

در این روش نیز کارگر ماهر وکار بلد این حوزه با شعله های قوی از ترکیب کردن عناصر استیلن و اکسیژن به همراه لوله برنول تیرآهن را  به اندازه های استاندارد برش می دهد.

برترین کارخانه جات تولید تیرآهن

 1. کارخانه ذوب آهن اصفهان (مادر فولاد ایران )
 2. کارخانه فولاد تبریز
 3. کارخانه شاهین بناب
 4. نوردآریان فولاد
 5. جهان فولاد غرب
 6. فولاد خوزستان

نکته :  تیرآهن 14 از آن دسته از محصولاتی می باشد که قابلیت های بالایی دارد از جمله تحمل فشارهای وارده و خنثی کردن آن ها که در صنعت ساخت و ساز از جمله اساسی ترین نیاز های در این صنعت می باشد .

تیرآهن مشبک چیست

قیمت تیرآهن معمولی سطح جان  یک دستی دارد و این جان بارهای وارد شده را تحمل می کند. همین تیر معمولی را می توان از قسمت جان به صورت ذوزنقه ای برش داد و دوباره آن را به قسمت های جدا شده تقسیم کرد به صورتی که بر روی هم قرار گرفته شود که در جان تیرآهن سوراخ ها و حفره هایی به شکل لانه زنبور و شش ضلعی ایجاد شود. این قسمت ها را با جوشکاری به هم متصل کرد و تیرآهنی با نام تیر لانه زنبوری یا مشبک ایجاد کرد. تیرآهن لانه زنبوری مزیت هایی دارد که باعث شده در ساخت و سازها مورد توجه قرار بگیرد و حتی در آیین نامه ساختمان سازی قسمت هایی به آن اختصاص یابد. قیمت تیرآهن 18 در مشهد

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

 

کلام آخر :

پروفیل قیمت تیرآهن که جز اساسی ترین نوع پروفیل ساختمانی محسوب می شود که در حوزه ساختمان سازی به صورت به کارگیری در :

و… به کار برده می شود .

تیر آهن کرمانشاه 

قیمت اهن کرمانشاه در مشهد در وب سایت آهن رسان  قیمت اهن در مشهد حسینی دنیای آهن مشهد قیمت قوطی در مشهد قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت میلگرد در مشهد قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت تیرآهن 14 اصفهان قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت اهن در مشهد حسینی دنیای آهن مشهد قیمت روز آهن 14 اصفهان  در کانال تلگرامی آهن رسان قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت آهن در مشهد قیمت آهن اصفهان امروز قیمت آهن دست دوم قیمت اهن کرمانشاه در مشهد قیمت اهن در مشهد حسینی دنیای آهن مشهد قیمت آهن فایکو در مشهد قیمت آهن 14 اصفهان قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان قیمت آهن زنبوری در مشهد قیمت تیرآهن 14 اهواز در کانال قیمت گذاری آهن رسان بارگذاری شده است.

همان طور که در پاراگراف های قبلی گفته شد به دلیل وجود نوسانات لحظه ای در بازار آهن آلات در کشور خریداران و فعالان در حوزه محصولات فولادی باید قبل از خرید نهایی اقدام به پرسش قیمت روز تیراهن کنند . نکته قابل توجه در این مقاله این است که قیمت تیراهن در کارخارخانه ها به صورت کیلویی محاسبه می شود و به بانگاه ها و شرکت های بازرگانی تحول داده می شود و از جانب بانگاه ها به صورت شاخه ای به بازار عرضه می گردد. از جمله پرکاربرد ترین نوع تیراهن در بازار می توان به تیراهن : 14 /16/18 اشاره کرد. و در ساخت ساز هایی نظیر اسکلت بندی ساختمان ها ،ایجاد پل وستون ها ،ایجاد آسمان خراش ها و… مورد استفاده قرار می گیرد.قیمت تیرآهن 18 در مشهد