روکش پودری را شرح دهید

پوشش پودر نوع پوششی است که به عنوان پودر خشک و خشک به کار می‌رود . برخلاف رنگ معمولی مایع که از طریق یک حلال تبخیر می‌شود , پوشش پودر به طور معمول electrostatically اعمال می‌شود و سپس تحت حرارت یا با نور فرابنفش درمان می‌شود . پودر ممکن است یک پلیمر thermoplastic یا a باشد .قیمت تیرآهن هاش در تهرانمعمولا ً برای ایجاد یک پایان سخت که سخت‌تر از رنگ مرسوم است  به کار می‌رود . پوشش پودر به طور عمده برای پوشش فلزات استفاده می‌شود , از قبیل لوازم خانگی , آلومینیوم extrusions , سخت‌افزار طبل , خودرو و قاب‌های دوچرخه . پیشرفت‌ها در فن‌آوری پوشش پودر مانند روکش‌های پودر ضد UV برای مواد دیگر مثل پلاستیک ,قیمت پروفیل کامپوزیت , فیبر کربن , و MDF ( fibreboard چگالی متوسط ) باید به خاطر حداقل گرما و زمان ساکن فر برای پردازش این مولفه‌ها , پوشش داده شوند .روکش پودری را شرح دهید 

روکش پودری را شرح دهید

ویژگی‌های روکش پودر :

  1. از آنجا که پوشش پودر حامل یک حامل مایع نیست ، می‌تواند پوشش‌های ضخیم‌تر از پوشش‌های مایع معمولی را بدون آب و یا شل کردن تولید کند ، و پوشش پودر ، تفاوت ظاهری حداقل بین سطوح پوشیده شده به طور افقی و سطوح پوشیده شده به صورت عمودی را ایجاد می‌کند .
  2. چون هیچ مایع حامل تبخیر نمی‌شود ، فرآیند پوشش تعداد کمی از ترکیبات آلی فرار را منتشر می‌کند ( VOC ) . در نهایت ، چندین رنگ پودر را می‌توان قبل از درمان همه آن‌ها به کار برد ، و اجازه ترکیب رنگ‌ها و خونریزی را در یک لایه ، داد .در حالی که استفاده از پوشش‌های ضخیم که برای پوشش صاف و عاری از بافت را درمان می‌کنند نسبتا ً آسان است ، استفاده از فیلم‌های نازک نرم نیز آسان نیست . با کاهش ضخامت فیلم ، این فیلم به دلیل اندازه ذره و دمای انتقال شیشه ( Tg ) از پودر بیشتر و بیشتر می‌شود .
  3. اکثر پوشش‌های پودر یک اندازه ذره در محدوده ۲ تا ۵۰ μ دارند , دمای ذوب در حدود ۸۰ درجه سانتی گراد , دمای ذوب در حدود ۱۵۰ درجه سانتی گراد , و حداقل ۱۰ دقیقه تا ۱۵ دقیقه ( دما و زمان دقیق ممکن است بستگی به ضخامت ماده پوشش داده‌شده داشته باشد ) . برای چنین coatings پودر , ساخت فیلم بزرگ‌تر از ۵۰ μ ( microns ) ممکن است برای به دست آوردن یک فیلم نرم قابل‌قبول مورد نیاز باشد . بافت سطحی که مطلوب و قابل‌قبول در نظر گرفته می‌شود به محصول نهایی بستگی دارد . بسیاری از تولید کنندگان ترجیح می‌دهند که میزان مشخصی از پوست پرتقال داشته باشند. بلوک‌های سیلندر و crankcases چون به پنهان کردن نقص‌های فلزی که در طول تولید رخ داده‌اند کمک می‌کند و پوشش حاصله کم‌تر مستعد نشان دادن اثر انگشت است .
  4. پودر آلومینیوم تحت پوشش بسیار تخصصی است که در آن پوشش‌های پودر کم‌تر از ۳۰ میکرومتر یا با یک Tg زیر ۴۰ درجه سانتی گراد به منظور تولید لایه‌های صاف نازک مورد استفاده قرار می‌گیرند . یک تغییر فرآیند پوشش پودر خشک ، فرآیند Slurry پودر ، مزایای پوشش پودر و پوشش‌های مایع را با توزیع پودر بسیار ریز ذرات ۱ – ۵ micrometre در آب ترکیب می‌کند که پس از آن پوشش بسیار نرم و کم ضخامت فیلم تولید می‌شود .
  5. برای مشاغل در مقیاس پارکینگ ، “rattle ” کوچک می‌تواند رنگ و پیچیده کمتری نسبت به روکش پودر داشته باشد . در مقیاس حرفه‌ای ، هزینه سرمایه و زمان مورد نیاز برای یک اسلحه حاوی پودر ، غرفه و فر شبیه به سیستم آب‌پاش اسپری هستند . coatings پودر یک مزیت اصلی دارند که در آن the می‌توانند بازیافت شوند .پروفیل های فولادی ضد زنگ برای سایبان ها ، ویترین ها  با این حال ، اگر چند رنگ در یک booth اسپری تک پاشیده شده باشند ، این ممکن است توانایی بازیافت the را محدود کند .

مزایای روی دیگر فرایندهای پوششی:

ورق آلومینیوم ۱.۵ میل اراک ۱۰۰۰

فلزنقره فولاد آلیاژی فلز طلا
ورق سیاه فولاد کربن فلز برنز
ورق آلیاژی فولاد استنلس استیل فلز برنج
ورق رنگی فولاد اهواز فولاد

انواع پوشش پودر:

سه دسته اصلی از پوشش‌های پودر وجود دارد محاسبه قیمت ورق A516 : thermosets , thermoplastics , و پوشش‌های پودر قابل‌درمان . پوشش پودر thermoset شامل یک ارتباط‌دهنده متقابل در فرموله کردن است .اکثر cross متداول در رزین اپوکسی محکم در نسبت‌های مخلوط ۵۰ / ۵۰ ، ۶۰ / ۴۰ و ۷۰ / ۳۰ ( رزین پلی استر ) برای کاربردهای داخلی و triglycidyl isocyanurate ( TGIC ) به نسبت ۹۳ / ۵ و نسبت β – هیدروکسی alkylamide ( haa ) در نسبت ۹۵ / ۵ برای کاربردهای خارجی هستند . هنگامی که پودر پخت می‌شود ، با دیگر گروه‌های شیمیایی در پودر به polymerize واکنش می‌دهد و ویژگی‌های عملکرد را بهبود می‌بخشد. این واکنش chemical – اپوکسی به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته و به خوبی درک شده‌است ، با اضافه کردن کاتالیست ها ، تغییر می‌تواند در زمان و / یا درجه‌حرارت تحریک شود . در صنعت روکش پودر ، استفاده از masterbatches catalyst که در آن ۱۰ تا ۱۵ % از ترکیبات فعال به رزین حامل پلی استر به عنوان ماتریس معرفی می‌شوند ، متداول است . این رویکرد ، بهترین توزیع ممکن یک کاتالیزور را بر روی بخش عمده‌ای از پودر را فراهم می‌کند .

با در نظر گرفتن ارتباط متقابل بین متغیر غیر آزاد مبتنی بر haa hardeners ، هیچ کاتالیزگر شناخته‌شده‌ای در دسترس نیست .

  1. برای کاربردهای خاص مثل پوشش سیم‌پیچ و یا پوشش شفاف , استفاده از glycidylesters به عنوان مولفه hardener رایج است , ارتباط متقابل آن‌ها مبتنی بر شیمی carboxy – اپوکسی است . یک واکنش شیمیایی متفاوت در پودر پلی اورتان به کار می‌رود که در آن رزین binder دارای گروهه‌ای عملکردی هیدروکسیل است که با گروه‌های isocyanate از مولفه‌های hardener واکنش نشان می‌دهند . گروه isocyanate معمولا ً به شکل پودری شکل می‌گیرد که در آن عملکرد isocyanate قبل از واکنش با ε – caprolactame به عنوان عامل مسدود کنندگی عمل می‌کند , در دماهای بالا ( دمای deblocking ) گروه‌های آزاد isocyanate آزاد می‌شوند و برای واکنش اتصال متقابل با قابلیت هیدروکسیل در دسترس هستند .استعلام قیمت ورق A283
  2. به طور کلی ، همه فرمولاسیون پودر thermosetting شامل چسب binder و مواد افزودنی cross برای حمایت جریان و levelling کردن و for کردن است . مشترک ، استفاده از تقویت‌کننده جریان است که در آن جز فعال – یک polyacrylate – جذب سیلسیم به عنوان حامل یا به عنوان masterbatch پراکنده در یک رزین پلی استر به عنوان ماتریس ، جذب می‌شود . بخش عمده‌ای از پودرهای مورد استفاده benzoin به عنوان عامل degassing برای جلوگیری از pinholes در فیلم روکش powder استفاده شد .
  3. نوع ترموپلاستیک هیچ کار اضافه‌ای در طول فرآیند پخت انجام نمی‌دهد . فولاد چیست چرا که برای تشکیل پوشش نهایی جاری می‌شود . روکش‌های پودر UV – قابل‌درمان ، مواد photopolymerisable هستند که حاوی ماده شیمیایی chemical هستند که فورا ً با آغاز واکنشی که منجر به اتصال عرضی یا درمان می‌شود ، به انرژی نور UV پاسخ می‌دهد . فاکتور تمایز این فرآیند از بقیه جدا شدن مرحله مذاب قبل از مرحله درمان است . معرفی انواع مفتول و کابرد آن پودر UV در ۶۰ تا ۱۲۰ ثانیه ذوب خواهد شد زمانی که به دمای ۱۱۰ ° C و ۱۳۰ ° C می‌رسد  هنگامی که پوشش آب شده در این پنجره دما است ، وقتی در معرض نور UV قرار می‌گیرد فورا ً درمان می‌شود .روکش پودری را شرح دهید