اسکلت فلزی ساختمان ها

ساختمان سازی و مصالح پرکاربرد:

بومیان آمریکا برای استراحت و زندگی سازه های قلم مو می ساختند. این ساختارها کاملاً از قسمتهایی از گیاهان مانند برگها ، شاخه ها شاخه ها و پوست ساخته شده اند.این روزها به دلیل مشکلات دوام ، تعداد زیادی خانه مسواکی وجود ندارد. اما می توانید تصور کنید که یکی شبیه لژ یک بیور باشد.شاید در مورد هتل های یخی در منطقه شمالی شنیده باشید که تعداد معدود گردشگرانی که قادر به رفتن به آنجا هستند بیش از حد مجذوب آن شده اند. خوب ، در گذشته از یخ برای ساخت گل ایگلو واقعا استفاده می شد و هیچ عامل دیگری برای نگه داشتن آنها وجود نداشت. دمای ثابت زیر 0 تنها چیزی بود که ایگلو برای سالم ماندن بلوک های یخ لازم بود.امروزه بویژه در ایالات متحده از چوب یا چوب به طور گسترده استفاده می شود. هر دو محصول درختان بزرگی هستند که تنه آنها معمولاً به چند قسمت تقسیم می شود. در گذشته ، از چوب تقریباً بدون پردازش به عنوان چوب استفاده می شد و سپس در جای خود بسته یا بریده می شد. اما از زمان شروع به کار معماری و تکنیک های جدید ساخت ، چوب بریده شده و به تخته های چوب یا تخته فشار داده شده و اکنون در کف ، سقف و کابینت استفاده می شود.اسکلت فلزی ساختمان ها

ورق آلومینیوم ۲ میل اراک ۲۰۰۰*۱۰۰۰

جنس انواع کف پوش ها:

چوب به عنوان یک ماده عمومی باقی مانده و تقریباً در هر نوع آب و هوایی در ساخت ساختمان استفاده می شود. انعطاف پذیر است و در عین حفظ قدرت می تواند خم شود.کیفیت و دوام چوب به گونه هایی که از آن آمده اند بستگی دارد. برخی از گونه ها از سایر گیاهان قدرتمندتر هستند ، اما البته گران هم هستند. این همچنین بدان معنی است که برخی از گونه ها برای کاربردهای خاص در ساخت و ساز مناسب هستند. به عنوان مثال ، بلوط و افرا برای کفپوش و کابینت مناسب هستند ، در حالی که کاج و ساج برای دیوارها بهترین هستند.این روزها هنوز خانه های مدرن غربی از چوب استفاده می کنند زیرا چیدن آن زودتر انجام می شود. همچنین کلاسیک است. برخی از افراد خانه های چوبی خود را با مبلمان مدرن طراحی می کنند تا فضا را زیبا و به روز نشان دهد.اسکلت فلزی ساختمان ها

سازه های بتنی :

آجرها از مواد کوره ای ساخته می شوند. به طور معمول از خشت یا شیل برای ساخت آجر استفاده می شود. برخی دیگر وقتی منابع مالی ناکافی است از گل استفاده می کنند ، اما البته کیفیت آن چندان مناسب نیست.آجرهای سفالی با قالب گیری خاک رس یا اکسترود آن روی قالب تولید می شوند. این روزها هنوز هم به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد زیرا آمریکایی ها یاد می گیرند چوب و آجر را ترکیب کنند و خانه های خود را در برابر آتش مقاوم کنند. علاوه بر این ، آجرهای سفالی ارزان تر از چوب است.در اواخر قرن بیستم ، بلوک های سفالی از طریق بلوک های سنگین جایگزین شدند. با بتن ساخته شده و بدیهی است که از دوام بیشتری نیز برخوردار است. اخیراً یک نوع آجر ارزان قیمت معرفی شد. بلوک ماسه سنگ اکنون در میان گزینه ها قرار دارد اما به طور کلی ضعیف تر از خاک رس است.

از نحوه قیمت گذاری میلگرد آگاه شوید

ساختمان های تجاری و صنعتی:

بیشتر سازه های تجاری و صنعتی اکنون از بتن ساخته شده اند. این به دلیل قدرت و طول عمر مرسوم ، مد روز است. این ماده ترکیبی است که معمولاً از سنگدانه و سیمان تولید می شود.این روزها پورتلند پرکاربردترین بتن است. از ترکیبات معدنی مانند شن و ماسه ، سیمان پرتلند و آب برای مخلوط خود استفاده می کند ، که بعداً هیدراته و سخت می شود. محصول نهایی؟ یک ماده ساختمانی سنگ مانند.با این حال ، بتن دارای مقاومت کششی کمی است. به طور معمول با اجرای میله های فولادی یا میلگردها تقویت می شود. از این رو سازه های بتن آرمه داریم.حباب های هوا همان چیزی است که بتن را ضعیف می کند. به همین دلیل است که باید ریختن بتن در ساخت و ساز بیشتر مورد توجه قرار گیرد. ویبراتورها برای از بین بردن حباب های تشکیل شده در طی فرایند ریختن استفاده می شوند. فلز یکی از اساسی ترین مواد در ساخت ساختمان های مدرن مانند آسمان خراش ها است. همچنین معمولاً به عنوان روکش دیوار استفاده می شود.اسکلت فلزی ساختمان ها

بررسی قیمت ورق st52

ساختمان های تجاری:

انواع مختلفی از فلزات در ساخت و ساز استفاده می شود. فولاد ، که جز component اصلی آن آهن است ، به دلیل طول عمر  مقاومت و انعطاف پذیری ، متداول ترین فلز مورد استفاده در ساخت و ساز است. با این حال ، می تواند توسط خوردگی ضعیف شود.برای از بین بردن خوردگی ، گاهی اوقات از آلیاژ آلومینیوم به عنوان جایگزین استفاده می شود. این هزینه بالاتری نسبت به فولاد دارد ، اما هنگامی که به ساختمان خود در نزدیکی ساحل احتیاج دارید ، استفاده از آلومینیوم سود بیشتری خواهد داشت.از دیگر فلزات مورد استفاده به عنوان مصالح ساختمانی می توان به برنج ، تیتانیوم ، نقره ، کروم و طلا اشاره کرد. از تیتانیوم و برنج می توان در ساخت و ساز استفاده کرد ، در حالی که از فلزات خاص تر در جزئیات تزئینی استفاده می شود.

دیوارهای شیشه ای یا دیوارهای پرده ای این روزها در ساختمانهای تجاری رواج دارد. قرار دادن آن می تواند ارزان تر از بتن برای دیوار کشی باشد ، اما در دوام هرگز نمی تواند بتن را شکست دهد. البته این شیشه های مدرن از نظر ضخامت و مقاومت پردازش می شوند و نگهداری آنها آسان تر است. زیبایی هایی که به آنها می دهند ، آنها را در ساخت هتل ها و آسمان خراش ها به گزینه های محبوب تبدیل می کند.

  • سرامیک

سرامیک نیز از مصالح ساختمانی رایج در این دوران است. از آنها به عنوان کاشی برای کف ، وسایل ، تاپس بالا ، دیوارها و سقف استفاده می شود.

سرامیک ها قبلاً از سفال سفالی که در کوره پخت می شد تهیه می شدند. در این نسل ، گرچه از سرامیک ها در کاربردهای ساختمانی بیشتر استفاده می شود ، اکنون با استفاده از فرایندهای فنی بیشتر برای بهبود مقاومت آنها ساخته می شود.

  • پلاستیک

از پلاستیک به طور کلی در HVAC ، لوله کشی و برق به عنوان لوله های پلاستیکی که سیم ها و لوله های فلزی را پوشش می دهد استفاده می شود. این ماده معمولاً از مواد آلی مصنوعی یا نیمه مصنوعی ساخته شده است که می تواند به اشیا or یا فیلم ها یا الیاف قالب ریزی یا اکسترود شود.

پلاستیک هایی که به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می شوند از نظر مقاومت در برابر حرارت ، انعطاف پذیری و سختی متفاوت هستند. به همین دلیل این روزها پلاستیک ها بسته به کاربردی که برایشان لازم است جای خود را در بیشتر پروژه های ساختمانی پیدا می کنند.

  • فوم

از پلاستیک فوم به طور کلی به عنوان عایق در ساخت و ساز استفاده می شد. بعضی از خانه ها برای حفظ گرما یا خنکی داخل سازه از آن در بین دیوارهای چوبی یا سیمانی یا بالای سقف خود استفاده می کنند.

کامپوزیت های سیمان:

کامپوزیت های سیمان در ساخت سه بعدی در سال های گذشته کاربرد جدیدی یافته اند. آنها فقط به عنوان چسب چوب یا الیاف استفاده شده اند.کامپوزیت های سیمان از خمیر سیمان هیدراته ساخته شده اند. نحوه اتصال چوب به یکدیگر می تواند چالش برانگیز باشد ، زیرا ابتدا باید نسبت سازگاری چوب و سیمان برای ایجاد مخلوط مناسب خمیر سیمان مشخص شود.برای تعیین سازگاری سیمان چوب از روشهای مختلفی استفاده می شود. که شامل اندازه گیری هیدراتاسیون سیمان و چوب ، شناسایی مقاومت ، مورفولوژی و پیوند سطحی آنها است.اسکلت فلزی ساختمان ها

محاسبه قیمت ورق A516

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *